Király-kupa: szenvedett, de nyert a Sociedad és a Valencia

K. B.K. B.
2022.01.05. 22:02
Kemény meccsen harcolta ki a továbbjutást a Real Sociedad (Fotó: Getty Images)
A Valencia, a Real Sociedad és a Mallorca is megszenvedett másodosztályú ellenfelével a spanyol Király-kupa 32-es tábláján, de mindhárom együttes sikerrel vette az akadályt. A harmadosztályú Beleares azonban megtréfálta a Celta Vigót, amely 2–1-re maradt alul idegenben.

A Real Sociedad Alexander Isak és Mikel Oyarzabal góljával már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a Leganés ellen, ám Juan Munoz a 60. és a 70. percben szerzett találatával egyenlített. Csakhogy negyedórával a mérkőzés vége előtt a Sociedad büntetőhöz jutott, amelyet Oyarzabal értékesített. A vendégek a 3–2-es győzelemmel továbbjutottak a nyolcaddöntőbe.

A Valencia Carlos Soler révén már az ötödik percben vezetett Cartagenában, Alfredo Ortuno a 75. percben egalizált. Gyenyisz Cserisev a 92. percben döntötte el a mérkőzést, 2–1-re nyert a Valencia.

A Mallorca Ángel Rodríguez hajrában szerzett góljával 2–1-es győzelmet harcolt ki a másodosztályú Eibar otthonában.

A forduló eddigi legnagyobb meglepetése a Celta Vigo búcsúja, amely 2–1-re kikapott a harmadik ligás Beleares otthonában – a hazaiaknál José Manuel Martínez duplázott.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Cartagena (II.)–Valencia 1–2
(Ortuno 75., ill. Soler 5., Cserisev 90+2.)
Eibar (II.)–Mallorca 1–2 (Blanco 45., ill. Gayá 69., Ángel 82.)
Leganés (II.)–Real Sociedad 2–3 (J. Munoz 60., 70., ill. Isak 8., Oyarzabal 43., 74. – a másodikat 11-esből.
Linares (III.)–Barcelona 1–2 (Hugo Díaz 19., ill. O. Dembélé 63., Jutgla 69.)
Baleares (III.)–Celta Vigo 2–1 (J. M. Martínez 17., 76., ill. Méndez 67.)
Mirandés (II.)–Rayo Vallecano 0–1 (Andrés Martín 67.)
Valladolid (II.)–Betis 0–3 (W. Carvalho 24., Fekir 27., Iglesias 50.)