Megverte a Bilbao a döntőben a Barcelonát, Messi piros lapot kapott!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.01.17. 20:50
Sokig úgy tűnt, Griezmann lesz a mérkőzés hőse (Fotó: AFP)
A spanyol Szuperkupa aranyérméért az FC Barcelona és az Athletic Bilbao csapott össze egymással, és a fordulatos, izgalmas mérkőzést hosszabbítás után a baszk csapat nyerte meg, 3–2-re. Lionel Messit a 121. percben kiállították.

SPANYOL SZUPERKUPA
DÖNTŐ
FC Barcelona–Athletic Bilbao 2–3 – hosszabítás után
Sevilla,
Estadio de La Cartuja, zárt kapuk mögött. Vezette: Gil Manzano
Barcelona:
Ter Stegen – Dest (Mingueza, a szünetben), R. Araújo, Lenglet (Trincao, 106.), Jordi Alba – Pedri (Pjanic, 88.), S. Busquets (Puig, 97.), J. de Jong – O. Dembélé (Braithwaite, 88.), Messi, Griezmann. Vezetőedő: Ronald Koeman
Bilbao: Unai Simón – Capa (Berenguer, 82.), Y. Álvarez, Inigo Martínez (U. Núnez, 95.), Balenziaga (Lekue, 83.) – Ó. de Marcos, Vencedor (Vesga, 82.), Dani García, Muniain – Raúl García (Villalibre, 83.), I. Williams (Morcillo, 106.). Vezetőedző: Marcelino
Gólszerző: Griezmann (40., 77.), ill. Ó. de Marcos (42.), Villalibre (90.), I. Williams (93.)
Kiállítva: Messi (121.)

Korábban
Real Sociedad–FC Barcelona 1–1 – 11-esekkel2–3
Real Madrid–Athletic Bilbao 1–2

Igencsak érdekesre sikeredett az FC Barcelona és az Athletic Bilbao negyedik spanyol Szuperkupa-döntőjének első félideje, ugyanis a 40. percig csak egy-egy helyzetet hoztak összes felek: előbb Marc-André Ter Stegen szedte ki a léc alól Ander Capa lövését, majd a frissiben felépült Lionel Messi lőtt nem sokkal a jobb felső sarok fölé.

Hanem aztán felpörögtek az események, előtt egy Messi, Jordi Alba akció után Antoine Griezmann lőtt némi szerencsével a jobb alsó sarokba, majd két percre rá Alba mellől Óscar de Marcos egyenlített, technikás megoldással.

A pihenőt követően Messi egy szabadrúgást milliméterekkel tekert a bal alsó sarok mellé a szétugró, kéttagú sorfal között, majd úgy tűnt egy percre, hogy Raúl García a Real Madrid után a Barcára is lecsap, de a VAR kiderítette, hogy lesről fejelt a katalánok kapujába; ezután Inaki Williams rontott el egy ziccert, amelyet Clément Lenglet hozott össze a számára.

A Barca nem rontotta el a maga lehetőségét, Antoine Griezmann lövésére nem volt ellenszere a Bilbaónak, és ezzel a 77. percben el is dőlt a mérkőzés, gondolták a katalánok, mert Frenkie de Jong elszórakozott egy helyzetet – aztán a 90. percben a csereként beállt Asier Villalibre egyenlített.

Micsoda gól volt! (Fotó: AFP)

Jött a hosszabbítás, lendületben maradtak a baszkok, Inaki Williams meglőtte élete gólját a 93. percben, és bizony sem az ő, sem Villalibre góljánál nem jeleskedett a védekezésben Griezmann.

Igaz, ettől még nem kellett volna az ötös bal sarkáról a kapusba lőnie a csereember Martin Braithwaite-nek... A hosszabbítás második félidejében Griezmann az ötös jobb sarkáról kapásból eltörte aztán Alba keresztpasszát, a másik kapu előtt Unai Núnez fejelt ugyanilyen messziről a léc fölé, főleg azért, mert zavarta őt egy túlbuzgó csapattársa.

Szétesett a végére a Barca, a Villalibrét megütő Lionel Messit kiállították – nem akármilyen finálét nyert meg a baszk csapat a katalánok ellen.

Nem mellesleg Messi a 753. FC Barcelona-mérkőzésén most először kapott piros lapot!

32: Atlético Madrid

Williams lett a meccs embere. Aki 5 gólt lőtt a Barcának, ez karrierrekordja.

Marcelino: 3 meccs a Bilbao élén, megverte egyszer-egyszer a Realt és a Barcát a csapata, és nyertek egy kupát is. Nem is rossz rajt!

Pedig mostanában összeállni látszott a Barca. Erre szétesett győztes állásnál.

120+2. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

120+2. Morcillo lerántásért, Berenguer labdaelrúgásért kaphatna sárgát, de megússzák. Braithwaite odakönyökölt emberének, talán Núneznek, de mindegy már.

121. perc BIZONY, LIONEL MESSI KIÁLL!

119. perc Alba beadását De Marcos blokkolja, előtte Messi kiosztott egy tockost Villalibrének. VAR, piros lap lesz szerintünk!

117. perc De Marcos begörcsöl, ápolás, majd Morcillo hasítja a gyepet a bal oldalon, de ballábas beadása Pjanicé. Friss erők.

114. perc Sárga lap a Villalibrét ellökő Ronald Araújónak, és ápolás is, naná.

112. perc Kimarad ez is, Muniain bal oldali beadására rosszul jön ki Ter Stegen, García az ötös jobb sarkáról keresztbe fejeli a labdát, Núnez meg onnan a léc fölé "stukkol". Álvarez löke őt...

111. perc MELLÉ, Griezmann jobbal az ötösről eltöri Alba keresztpasszát.

110. perc Mellé. Messi beadását Morcillo nem sokkal fejeli a bal alsó mellé. Öngólhelyzet...

110. perc Joan Morcillo odalép Puig jobb lábára, sárga lap ez is!

109. perc Asier Villalibre odarúg Puignak, sárga lap.

106. PERC FOLYTATJUK!

106. perc Trincao be, Lenglet le, védő helyett szélső-karmester. Williamst meg Jon Morcillo váltja, szélső helyett védő.

105+3. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

Egy perc a ráadás.

105. perc Ajjaj, Puig és De Jong összefejel, ápolás. Nézni is rossz volt. De folytatják.

105. perc A sértett beadását sarokkal az ötösről nem sokkal teszi jobbal a bal alsó mellé Núnez! De korner.

103. perc Munian megindul a balon, alig várja, hogy Mingueza feldöntse. És lőn.

Kilenc meccs után oda a Barca veretlenségi sorozata?

97. perc Busquets le, Riqui Puig be, motorcsere a Barcánál.

97. perc Braithwaite az ötös bal sarka elől érkező, ballábas kapás lövése a kapusé, Pjanic adott be előtte szépen jobbról.

95. perc I. Martínez le, Unai Núnez be. Védőcsere.

Muniainé a gólpassz.

93. PERC INAKI WILLIAMS MEGLÖVI ÉLETE GÓLJÁT, a 16-os bal sarkáról jobbal szétlövi Griezmann mellől a bal, azaz a túlsó felső sarkot. Még a kapufát is érintette a labda, Ter Stegen hiába repült: 2–3!

91. PERC FOLYTATJUK!

Ebben a stadionban nyert már kupát Marcelino a Barca ellen: nem is olyan régen, a Valenciával, Király-kupát.

A Bilbao kevesebb meccset játszott mostanában, nem tudni, profitál-e ebből.

90+3. PERC VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

90+2. perc Villalibrét lerántja Alba, egyértelműen, de tovább...

90. perc Három perc a ráadás.

Lecsapott a katalánokra a szakállkirály baszk csereember. Alba miatt nem volt les.

90. PERC EGYENLŐ, ASIER VILLALIBRE ballal a léc alá vágja az ötösről Muniain jobb oldali beadását, Griezmann és Munieza elől. 2–2!

88. perc Miralem Pjanic és Martin Braithwaite be, Pedri és Dembélé le.

86. perc De Marcos jobb oldali beadását Williams tízről a léc fölé fejeli.

83. perc A Messi indította De Jong nem lő az ötös jobb sarka elől, jobblábas beadását meg kirúgja jobb lábbal a kapus! Végleg eldőlhetett volna.

82. perc Asier Villalibre és Inigo Lekue be, R. García és Balenziaga le.

81. perc Capa le, Alex Berenguer be, Vencedort meg Mikel Vesga váltja. 3–5–2-ben a Bilbao?

80. perc R. García jobbal 22-ről nem sokkal lő a léc fölé!

Griezmann immáron tízgólos a Bilbao ellen, egyéni rekordja.

77. PERC ELDŐLT? ANTOINE GRIEZMANN ISMÉT BETALÁL! Alba bal oldali beadását a gall ballal a kapu közepébe vágja az ötös bal sarka elől. Álvarez csúszott, de lemaradt a beadásról, Simón bal lába meg milliméterekkel maradt le a lövésről. 2–1!

74. perc
Dembélé beadását kivágja Álvarez az ötös elől, kontra, Busquets ment remek becsúszással Muniain elől.

71. perc Mingueza beadása a kapusé, aki megelőzte Pedrit, de éppen csak!

68. perc Dani García kap sárga lapot, ő maga sem csodálkozik, De Jongnak lépett oda.

67. perc De Marcos beadását Araújo Williams elé teszi, aki az ötös jobb sarka elől gyatrán a bal alsó mellé lő, jobbal.

64. perc Mingueza jobb oldali beadását elfejeli Pedri elől Martínez.

Ez De Marcos 5. Szuperkupa-meccse, ezzel klubrekorder, a Barca ellen vívta a legtöbb meccset karrierje során, 3 góllal és 1 gólpasszal.

61. perc Alba beadását blokkolja szépen Capa. Messi háromszor lőtt ma kapura.

50-50 százalék a labdabirtoklás.

60. perc Így a tuti: Muniain beadása rossz, Vencedor meg 32-ről magasan a léc fölé lő.

59. perc Bizony, nem gól a gól.

57. PERC VEZET A BILBAO, RAÚL GARCÍA LECSAP A BARCÁRA IS: Muniain bal oldali, jobblábas szabadrúgását a jobb alsóba fejeli 8-ról. Meg pici lesről, zakatol ugyanis a VAR.

Messi: 39 meccs a Bilbao ellen, 26 gól, 11 gólpassz.

52. perc MAJDNEM GÓL!
Messit ellökik, a szabadrúgást a sértett ballal 26-ról nem sokkal nyesi a bal alsó mellé. Simóntól gólt, a kéttagú sorfal szétugrott.

50. perc D. García ballal nem sokkal lő 23-ról a bal felső mellé.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Dest le, Oscar Mingueza váltja.

César Rodríguez 10

Griezmann 9. gólja a Bilbao ellen, egy csapatnak sem lőtt többet a karrierje alatt.

De Marcos három év után szerzett újra gólt, akkor Camp Nouban volt eredményes.

45+1. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS ELSŐ FÉLIDEJE!

45. perc Balenziaga bal oldali beadása picit magas R. Garcíának az ötös előtt.

42. PERC ITT A VÁLASZ! Williams emel a 16-os elől lazán az ötös jobb sarka elé, Albát megelőzi OSCAR DE MARCOS, és jobbal droppból a jobb sarokba lő. Félmagasan: 1–1!

40. PERC VEZET A BARCELONA, ANTOINE GRIEZMANN! Messi remekül indítja középről a balon felfutó Albát, aki ballal pontatlanul játszik vissza laposan Messi elé, akit ketten is szerelnek becsúszva, de Griezman ballal 11-ről a jobb alsóba lő, a bevetődő Álvarez alatt. 1–0!

39. perc Vencedor jobb oldali beadását a visszafelé dőlő R. García hétről a léc fölé fejeli.

37. perc HOPP, Messi lő ballal 22-ről, középről nem sokkal a jobb felső sarok mellé! Simón vetődött, de aligha érte volna el a labdát, ha az kicsit lejjebb megy.

34. perc Griezmann megy mélyen hátra, hogy mentse Capa beadását, kontra, megindul a gall, de rossz a levétel De Jongtól.

30. perc Dembélé csele jó a jobbon, de jobblábas beadása a kapusé.

26. perc
Balenziaga bal oldali, ballábas beadását Capa elé tolja a Lenglet, Muniain páros, bevetődve, a védő 18-ról jobbal kapura lő, véd a léc alatt szép robinzonáddal Ter Stegen!

25. perc
Messi-szabadrúgás jobbról, jó 27 méterről. A beadásnak Araújo mellérúg, jő Simón kapus.

23. perc Nincs még kapura lövés, Lenglet indítása után is szereli könnyedén Pedrit Martínez.

A negyedik Szuperkupa-döntője a Bilbaónak, mindet a Barca ellen vívta. Ez 9 meccset jelent.

18. perc Nem mondhatjuk, hogy egymásnak esett volna a két csapat... Mezőnyharc, abból sem a legszínvonalasabb. Egyelőre! A Bilbao a felezőnél elfojtja az ellen támadásait, és csak 56 százalékban a Barcáé a labda.

12. perc Williams remek passzát D. García a kapusba pazarolja, de les. Balenziaga indított most hátulról remekül.

11. perc Clément Lenglet lerántja a jobbon Williamst, ez volt az első komoly bilbaói támadás. Capa indított a saját térfeléről, sárga lap a szabálytalanságért.

5. perc Keményen védekezik a Bilbao, Capa és D. García rúg nagyokat az ellenfélbe legelébb.

Messi a csatársor közepén kapott ma helyet.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Marcelinónak 3 meccse van a Bilbao kispadján: 1 a Real és 2 a Barca ellen. Kemény kezdés.

A Barca gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a Bilbao piros-fehér mezben és fekete nadrágban.

A sorozat gólkirálya

Elnapolták a Barcelona január 24-re kitűzött elnök- és igazgatóságitagság-választását. A klub és a katalán kormány képviselői pénteken egyeztetést tartottak a voksolás lebonyolításával kapcsolatban. Problémaként vetődött fel, hogy azok a szavazásra jogosult klubtagok, akiknek a lakóhelyükön nincs lehetőségük voksolni, a jelenleg érvényes járványügyi korlátozások miatt nem utazhatnak el otthonról, így az eseményt nem lehet megtartani. A választás új időpontját még nem tűzték ki.

Egy kis örökmérleg: 209 találkozó, 105 barcás és 70 bilbaói sikerrel, 386, ill. 290 rúgott góllal.