La Liga: az elnök szerint CR7 távozása nem hatott a ligára

MTI MTIMTI MTI
2020.06.19. 16:10
null
Ronaldo távozása nem hatott a spanyol ligára, de Messivel másként lehet? (Fotó: AFP)
Javier Tebas, a spanyol labdarúgóliga (LFP) elnöke szerint Lionel Messi távozása a Barcelonából jóval nagyobb hatással lenne a bajnokságra, mint az történt a Real Madridból a Juventusba átszerződő Cristiano Ronaldo esetében.

„Cristiano távozása, még akkor is, ha felborította a Realt, szinte nulla hatással volt ránk, mert a La Liga évekkel ezelőtt felkészült rá, hogy márkaértéke magasabb legyen, mint az egyes futballistáké” – idézte a madridi Marca sportnapilap az LFP első emberét.

Tebas szerint Messi esetében más a helyzet.

„Messi a labdarúgás történetének legjobb játékosa. Szerencsések vagyunk, hogy mindig is a mi bajnokságunkban szerepelt. Úgy gondolom, hogy távozását megéreznénk. Ő a spanyol futball ikonja, és arra kérem őt, hogy pályafutásának végéig maradjon nálunk. Messi mindig boldoggá tesz minket” – fogalmazott a ligaelnök.

A 33. születésnapját szerdán ünneplő argentin sztár 2004 óta erősíti a Barcelona első csapatát, amellyel eddig tízszer nyert spanyol bajnoki címet.

Legfrissebb hírek

Kirúgta edzőjét a Sevilla a bajnoki hajrá előtt – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2 órája

Megvan, mikor rendezik a tavaszi el Clásicót

Spanyol labdarúgás
6 órája

Arbeloa üzent az Atlético legyőzése után: Versenyben vagyunk!

Spanyol labdarúgás
8 órája

Káprázatos gólok, Vinícius duplázott, Valverdét kiállították – a Real megverte az Atletit

Spanyol labdarúgás
18 órája

Soványka siker a Rayo ellen, hétpontosra hízott a Barca előnye

Spanyol labdarúgás
20 órája

Napra pontosan három hónap után nyert az Elche, odahaza győzött a Levante és az Osasuna is

Spanyol labdarúgás
2026.03.21. 23:05

A Villarreal fellépett a dobogóra

Spanyol labdarúgás
2026.03.20. 23:00

Cristiano Ronaldo nem utazik el a portugál válogatottal Amerikába

Foci vb 2026
2026.03.20. 14:35
Ezek is érdekelhetik