„Az állami klubok olyan veszélyt jelentenek, amelyet a labdarúgás még sohasem látott. Működésük során teljes mértékig figyelmen kívül hagyják a szabályokat, és komoly a kockázata, hogy a pénzügyi doppinggal katasztrofális szintre duzzasztják a piacot” – mondta Tebas.„Az állami klubok olyan veszélyt jelentenek, amelyet a labdarúgás még sohasem látott. Működésük során teljes mértékig figyelmen kívül hagyják a szabályokat, és komoly a kockázata, hogy a pénzügyi doppinggal katasztrofális szintre duzzasztják a piacot” – mondta Tebas.
A La Liga elnöke az angol bajnok Manchester Cityre és a francia aranyérmes Paris Saint-Germainre utalt, előbbiben az Abu Dhabi United Group 87 százalékos részesedéssel rendelkezik, utóbbinak pedig a Qatar Sports Investment a tulajdonosa.
Tebas hangsúlyozta, az európai labdarúgás vezetőinek sokkal szigorúbb pénzügyi ellenőrzésre, és az állami tulajdon korlátozására kellene törekedniük, illetve szigorúbb büntetésekre is szükség lenne az eltúlzott költekezés ellen, mert a jelenlegi rendszernek nagyon gyenge elrettentő hatása van.
A sportvezető leszögezte, a spanyol klubok az ország pénzügyi szabályai miatt nem állhatnak állami tulajdonban, nem halmozhatnak fel adósságot, és nem verhetik fel az árakat. Elismerte, hogy a Barcelona és a Real Madrid mindig többet költött, mint riválisaik, de sohasem kapott állami támogatást, és pénzügyileg mindig felelősségteljes módon működött.
„Nagy klubok mindig is léteztek Európában, de torzulást okozhat, ha nincs pénzügyi ellenőrzés. Spanyolországban az elmúlt években éppen arra törekedtünk, hogy az adósságszintet történelmi mélypontra csökkentsük” – nyilatkozta Javier Tebas.