La Liga: C. Ronaldo a vérét adta a gólért, Real-hetes

2018.01.21. 18:07
null
A Real Madrid előhúzott valamit a régiből (Fotó: Real Madrid Twitter)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában a Deportivo La Coruna hiába vezetett 1–0-ra a Real Madrid otthonában, a királyi gárda 7–1-re győzött, s ezzel megszakította a három meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatát.

 

A Real Madrid három nyeretlen bajnoki után fogadta a Deportivo La Corunát, az előző három meccséből kettőt ráadásul úgy veszített el a királyi gárda, hogy gólt sem szerzett. Hogy még nagyobb legyen a nyomás Zinédine Zidane csapatán: egymást követő három hazai bajnokin még sosem maradt gólképtelen.

A Madrid a Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Borja Mayoral támadóhármassal kezdett, nem is rosszul, a vezetést azonban mégis a vendégek szerezték meg Adrián találatával. 0–1

Nem sokáig kellett szomorkodnia a madridi publikumnak, ugyanis a 33. percben Marcelo passzából Nacho egyenlített, majd a 41.-ben, szintén a brazil átadásából, Bale tekert gyönyörűen a Depor kapujába. 2–1

A második félidőben aztán beindult a gólhenger, az 58. percben Toni Kroos hajszálpontos szögletét Bale fejelte be – a walesi 2018-ban már öt találatnál jár, a La Liga játékosai közül senki más nem jegyzett ennyit ebben az évben. 3–1

A 68. percben Ronaldo parádés sarkazós passzából Luka Modric is pontosan célzott 18 méterről, aztán sokadik próbálkozásából a portugál maga is bevette a kaput tíz perccel később (5–1). Ronaldo a hajrában fejjel is betalált, a fejelés közben azonban csúnyán fejbe rúgták és fel is szakadt a szemöldöke.

C. Ronaldo a vérét adta a második góljáért (Fotó: Twitter)
C. Ronaldo a vérét adta a második góljáért (Fotó: Twitter)


A Real klasszisa egyébként három mérkőzés után volt ismét eredményes a bajnokságban, ebben a szezonban pedig a hatodik gólját jegyezte a La Ligában.

A végeredményt Nacho állította be, a Real Madrid 7–1-re győzött, s ezzel megszakította hárommeccses rossz sorozatát.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ
Real Madrid–Deportivo La Coruna 7–1
(Nacho 32., 88., Bale 42., 58., Modric 68., C. Ronaldo 78., 84., ill. Adrián 23.)

A nap többi meccsén
Deportivo Alavés–Leganés 2–2(Munir 46., Alfonso Pedraza 52., ill. Gabriel 75. – 11-esből, Joseba Zaldúa 90.)

18.30:Real Sociedad–Celta Vigo
20.45:Real Betis–Barcelona (Tv:Sport1)

Legfrissebb hírek

Dani Ceballos távozik a Real Madridtól – hivatalos

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 20:35

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 18:21

A Real Madrid vinné Schlotterbecket, de bekavart az ügybe a játékos vb-n összeszedett sérülése

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 18:26

„Valóra akarom váltani az álmom” – Álvarez menne a Barcába, az Atlético viszont megtiltja neki

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 01:39

A Real Madrid szerződést hosszabbított Rüdigerrel

Spanyol labdarúgás
2026.06.16. 12:40

A Portótól gyorsan menesztették, most az Elche vezetőedzője lett

Spanyol labdarúgás
2026.06.13. 15:28

Megszületett a megegyezés a Real Madrid és Bernardo Silva között – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2026.06.11. 21:05

„Habemus Papam” – José Bordalás marad a Getafe edzője

Spanyol labdarúgás
2026.06.10. 21:53
Ezek is érdekelhetik