Barca: csökkenhet Suárez eltiltása, játszhat a nyitányon

2014.07.24. 11:14
null
Suárez még nem, de a meze már járt a Camp Nouban (Fotó: fcbarcelona.com)
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) eltörölheti Luis Suárez (a FIFA által kiszabott) négy hónapos eltiltását, miközben a válogatottra vonatkozó kilencmérkőzéses büntetése érvényben maradhat – írja a CAS egyik tagjára hivatkozva a goal.com.

 

Az eltiltás eltörlése azt jelentené, hogy a Liverpooltól 80 millió euró körüli összegért igazolt Barca-támadó ott lehet a spanyol bajnokság (Primera División) 2014–2015-ös szezon első fordulójában.

Suárezt a FIFA még júniusban, az Olaszország–Uruguay világbajnoki csoportmérkőzés után tiltotta el négy hónapra minden futballtevékenységtől és kilenc válogatott fellépéstől Giorgio Chiellini megharapásáért.

Suárez idő előtt búcsúzott a brazíliai világbajnokságtól (Fotó: Action Images)
Suárez idő előtt búcsúzott a brazíliai világbajnokságtól (Fotó: Action Images)

Ezt követően a csatár fellebbezett az eltiltás ellen – sikertelenül –, majd átigazolt a Barcelonához, ahol eltiltása miatt hivatalosan még nem tudták bemutatni a szurkolóknak.

A katalán klub úgy döntött, a nemzetközi Sportdöntőbíróságnál fellebbez Suárez eltiltása ellen, amelyet a játékos ügyvédje „drákói, elnyomó és fasiszta” döntésnek nevezett.

A goal.com egy meg nem nevezett, CAS-hoz közeli forrására hivatkozva azt írja, Suárez eltiltása jelentősen csökkenhet, és a jövőben kizárólag az uruguayi válogatottat érintheti, a Barcelonát nem. A CAS döntőbírói állítólag egyhangúan egyetértenek abban, hogy a FIFA büntetése túlzó volt Suárezzel szemben.

A jelenleg még érvényben lévő szankció értelmében Suárez nem edzhet és nem szerepelhet a Barcelona csapatával, illetve a Camp Nouba és az edzőközpontba sem teheti be a lábát, átmenetileg Barcelona külvárosában lakik felesége szüleinél.

Legfrissebb hírek

Megvan Konaté utódja? A Barcelonától igazol belső védőt a Liverpool – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
9 órája

A Manchester City visszautasította a Barcelona első ajánlatát Rodriért – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 16:08

Infantino-terv: a norvég szövetség elnöke lemondásra szólította fel a FIFA első emberét

Foci vb 2026
Tegnap, 14:14

Infantino-terv: az UEFA fenntartja bojkottfenyegetését

Foci vb 2026
2026.08.06. 18:02

Infantino-terv: a FIFA bocsánatot kért a tagszervezetektől, az elnökség támogatja a vezetőséget

Foci vb 2026
2026.08.06. 17:00

Yaakobishvili Áron iránt érdeklődik a Racing Santander – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2026.08.06. 10:42

A férfi labdarúgócsapatok egy hónapig nem játszanak Brazíliában a női vb miatt

Minden más foci
2026.08.05. 20:43

Gianni Infantino válságtanácskozást tart Marokkóban

Minden más foci
2026.08.05. 10:50