Barcelona: közel az egyezség Messivel, aki Agüerót és Pintót akarja

2014.05.06. 23:08
null
Ha Messi javaslata valóra válik, a következő idényben már csapattársak lesznek Agüeróval (Fotó: Action Images)
A katalán TV3 televíziócsatorna értesülései szerint a Barcelona vezetősége a főbb kérdésekben megállapodott Lionel Messivel, az együttes négyszeres aranylabdás játékosával, aki a közeljövőben aláírhatja új szerződését, melynek értelmében évente hozzávetőlegesen 20 millió eurót tehet majd zsebre. Az argentin támadó azonban nem éri be ennyivel: úgy hírlik, javasolja a vezetőségnek Sergio Agüero szerződtetését, valamint José Manuel Pinto kontraktusának meghosszabbítását.

 

A Barcelona támadójának édesapja, Jorge Messi kedden (is) találkozott Javier Fausszal, a katalán klub gazdasági alelnökével, és a sokadik egyeztetés után már szinte minden részletben megállapodtak a felek a futballista 2018-ig szóló szerződésének meghosszabbításáról, s akár még a világbajnokság előtt aláírhatják a papírokat.

Az új kontraktus 2019-ig szólna, Messi évente húszmillió eurót tehetne zsebre – plusz a csapat eredményessének függvényében további 3-4 milliót –, kivásárlási ára pedig maradna 250 millió. A hírek szerint azonban egy kérdésben még nem jutottak dűlőre az érintettek: az argentin játékos eddig száz százalékban birtokolta a saját kereskedelmi jogaiból származó bevételeket, de az új szerződés megköttetése után ez változhat.

A legfontosabb napirendi pont kipipálása után a Barcelona elöljáróinak figyelme a keret megerősítésére irányulhat. A TV3 úgy tudja, Messi azt javasolta a vezetőknek, hogy vásárolják meg a Manchester Cityben futballozó honfitársát, Sergio Agüerót, valamint hogy hosszabbítsák meg a 38 esztendős José Manuel Pinto kapus szerződését. Mindkét futballistáról tudni kell, hogy kiváló viszonyt ápol a négyszeres aranylabdással.

Más források szerint a Barcelona vezetőedzői posztjának első számú várományosa – bár Gerardo Martino távozása még mindig nem hivatalos –, Luis Enrique magával hozná a Celta Vigo kapuvédőjét, Yoel Rodríguezt, aki azonban aligha lenne harmadik számú kapus a Mönchengladbachot elhagyó – és szinte biztosan a gránátvörös-kékekhez igazoló – Marc-André ter Stegen és Pinto mögött.

Kérdés, hogy dönt az igazgatótanács.

Legfrissebb hírek

A Real Madrid vinné Schlotterbecket, de bekavart az ügybe a játékos vb-n összeszedett sérülése

Spanyol labdarúgás
8 órája

Vb 2026: az egekbe szöktek a jegyárak a lehetséges Messi–Ronaldo negyeddöntőre

Foci vb 2026
12 órája

Zlatan Ibrahimovic szerint abszolút eldőlt a GOAT-kérdés

Foci vb 2026
13 órája

„Nincsenek már szavak” – az argentin sajtó Messit ünnepli a rekorddöntés után

Foci vb 2026
13 órája

Látni és hallani kell az argentin kommentátort Messi első gólja után...

Foci vb 2026
16 órája

Lionel Messit lehetetlen kiejteni csoportkörben?

Foci vb 2026
17 órája

Vb 2026: Messi rekorder lett; Mbappé és Haaland is duplázott – a 12. játéknap 13 gólja egy helyen

Foci vb 2026
18 órája

Amerikai pite: Messi, Mbappé és Haaland is megállíthatatan – vb-kibeszélő, 12. nap

Foci vb 2026
18 órája
Ezek is érdekelhetik