A Real Madrid még az egy pontnak is örülhetett Mallorcán

2008.04.06. 00:21
1–1-es döntetlent ért el a Real Madrid a Real Mallorca vendégeként a spanyol bajnokság 31. fordulójában. A hazaiak végig nagy kedvvel, veszélyesen futballoztak, de végül be kellett érniük az egy ponttal. Sergio Ramos kiállítása miatt a meccs utolsó harmadát emberhátrányban játszotta a madridi csapat.
Guti (balra) és a Real Madrid ezúttal csak szenvedett
Fotó: Reuters

Az 5. percben Robben lőtt mellé, majd a másik oldalon Iker Casillas hárította bravúrral Jonás Gutiérrez rövid sarokba tartó lövését.

A 23. percben Daniel Güiza került helyzetbe miután Ariel Ibagazával kényszerítőzött, de csak az oldalhálót találta el.

A 32. percben Fernando Navarrónak már sikerült mattolnia Casillast, de a bíró érvénytelenítette a gólt és kifelé ítélt szabadrúgást.

A hazai nézők frusztrációja a 43. percben fokozódott tovább, amikor megszerezte a vezetést a Real Madrid. Robben ment el a jobb oldalon, középre tett labdáját Moya kapus pont Wesley Sneijder elé ütötte, akinek nem okozott gondot pár lépésről a hálóba továbbítani. 0–1.

A mallorcaiak az első félidő utolsó percében még egy büntetőt is számon kértek a játékvezetőn, de Ibanez bíró sípja néma maradt Cannavaro kezezése után.

A szünet után a Mallorca került fölénybe, és több veszélyes helyzetet is kialakítottak a „szigetlakók”. A Real Madrid játékosai jobb híján távoli lövésekkel próbálkoztak, sikertelenül.

A 66. percben Sergio Ramos jutott a kiállítás sorsára második sárga lapja után.

Az emberelőnyt hamar kihasználta a hazai csapat: a 72. percben a pár perce pályán lévő Borja Valero 12 méterről gyönyörűen csavart jobb lábbal a kapu bal oldalába.

A 83. percben a vezetést is megszerezhette volna a Mallorca, de Guiza néhány méterről a kapufára lőtte a védőkről elé pattanó labdát.

A végeredmény tehát 1–1 lett, aminek a látottak alapján inkább a listavezető Real Madrid örülhet jobban.