Gólhelyzetek nélkül még a katalánok sem tudnak mérkőzést nyerni

2007.11.10. 22:48
A Getafe hazai pályán 2-0-ra verte a Barcelonát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójában. Michael Laudrup együttese a 28. percben szerezte meg a vezetést, ekkor Manu del Moral volt eredményes. A kapura teljesen veszélytelen Barca sorsa a 89. percben pecsételődött meg végérvényesen, amikor Juan Albin is betalált Victor Valdes kapujába.
Manu del Moral szerezte a Getafe első találatát
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Kiegyenlített első negyedórát hozott a Barcelona vendégjátéka a Getafe otthonában. Természetesen a Victor Valdes - Carles Puyol, Lilian Thuraml, Gabriel Milito, Eric Abida - Yaya Toure, Andres Iniesta, Xavi - Ronaldinho, Lionel Messi - Thierry Henry kezdőcsapattal felálló katalánok számítottak a találkozó esélyesének, mert bár a gránátvörös-kékek nem szerepelnek jól idegenben, mégiscsak a forduló előtt kieső helyen tanyázó csapat ellen léptek pályára.

Az első nagy helyzet kisebb meglepetésre mégis a hazai csapat előtt adódott. Ikechuwku Uche 16. percben leadott lövését azonban hárította a Barca kapusa, Victor Valdes.

A nigériai "szentségtörése" aztán úgy tűnt felbosszantotta az előző bajnokság ezüstérmesét, és nagyobb sebességre kapcsolt a Barca. A száguldás azonban csak tiszavirágéletű volt.

A 24. percben Andrés Iniesta egy remek csel után szenzációs ütempasszal hozta helyzetbe Thierry Henryt, aki azonban nem tudta elrúgni a labdát a kapujából jól kilépő Roberto Abbondanzieri lábai között.

Négy perccel később pedig a feketelevest is felszolgálta nagynevű riválisának Michael Laudrup együttese. A 28. percben Manu del Moral egy jobb oldalról érkező fejest követően helyezte a labdát Valdes kapujába. (1-0)

Mindenki arra számított, hogy a második félidőben bedarálja ellenfelét a Barca, ám a madridi kiscsapat gyakorlatilag a kapuja közelébe sem engedte a katalán egyletet. Teltek-múltak a percek a Barca pedig egyre reménytelenebbül futballozott.

Az (idegi) megpróbáltatásokat Gianluca Zambrotta viselte a legnehezebben. Az olasz védő kíméletlenül beleszállt Lucas Lichtbe, amiért a játékvezető teljesen jogosan felmutatta neki a piros lapot.

A 89. percben pedig Juan Albin forgatta meg a tört a Barca hátában, amikor kissé éles szögből kilőtte a vendégkapu bal alsó sarkát, kialakítva ezzel a 2-0-s végeredményt. (2-0)

A második félidőben veszélytelenül játszó Barcelona ellen teljesen megérdemelt győzelmet aratott a - sikerével a kieső-zónából elmozduló - Getafe.