Ismét teljes hatékonysággal működött a Barca csapásmérő arzenálja

2007.05.20. 23:37
Padlóra küldte az Atletico Madridot az FC Barcelona a Vicente Calderón stadionban, ahol a katalánok hét év után tudták ismét legyőzni a fővárosi együttest. A címvédő az utóbbi idők gyenge játéka után most parádézott, és továbbra is az éllovas Real Madriddal azonos pontszámmal áll a második helyen a tabellán, amikor még három forduló van hátra.
Győzelmi ünnepet ültek a gránátvörös-kékek
Reuters
Reuters

Az utóbbi hetekben sokak által már temetett Barcelona látványos feltámadást produkált vasárnap este Madridban, ahol ugyan majd 40 percet kellett várni a katalánok első találatára, ám ezután még a mérkőzésből hátralévő 50 percben szinte azt csináltak a pályán Frank Rijkaard vezetőedző játékosai, amit akartak.

A 39. percben Eto’o lépett ki a leshatáron, majd remek labdát adott Messinek, aki megszerezte a vezetést (0-1).

Ezzel beindult a Barca-henger. A 44. percben egy hosszú labdára Zambrotta startolt rá, s a rosszul kifutó Ivan Cuellar kapus fölött elegánsan emelt a kapuba (0-2).

Az első játékrész hosszabbításában ismét tetszetős akciót vezetett a katalán csapat, a korábban előkészítő szerepet vállaló Samuel Eto’o Deco beadását kotorta a hálóba az ötösön belülről (0-3).

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A második játékrészben nem változott a játék képe, a Barcelona tetszés szerint alakította ki a helyzeteket. A negyedik találatot Ronaldinho lőtte, miután Eto’o ismét előkészítőként tüntette ki magát és „kispályás” passzal, a 80. percben Messi duplázott, míg a végén a csereként beállt Iniesta is eredményes volt.

Az Atletico történetének legsúlyosabb vereségét szenvedte el hazai pályán, míg a címvédő ebben a szezonban a legnagyobb különbségű győzelmét aratta.

Ugyanakkor a Barca – bár a gólkülönbsége kiemelkedően a legjobb a mezőnyben – a Real Madrid mögött maradt a tabellán, miután a két együttes egymás elleni mérlege a királyi gárdának kedvez.

A két sztárcsapat mögött ott leselkedik a Sevilla is, amely két pont hátrányával még szintén megnyerheti a bajnokságot.

A hátralévő három fordulóban a Real Madrid a La Corunával (hazai pályán), a Zaragozával (idegenben) és a Mallorcával (otthon), míg Barcelona a Getafével (otthon), az Espanyollal (otthon) és a Tarragonával (idegenben) találkozik.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

35. FORDULÓ:
ATLETICO MADRID – FC BARCELONA 0-6 (0-3)
Gólszerzők: Messi (39., 80.), Zambrotta (44.), Eto’o (45+1.), Ronaldinho (58.), Iniesta (90.)