Női röpi Extraliga: ifjabb Nagy Péter veszi át a Békéscsaba irányítását

2025.05.01. 10:53
null
Fotó: FB/Hunvolley
A magyar férfiválogatott szövetségi kapitányát, ifjabb Nagy Pétert nevezte ki vezetőedzőnek a Békéscsaba női röplabdacsapata.

A játékosként egyedüli magyarként Bajnokok Ligája-győztes szakembernek ez lesz az első megbízatása női csapat élén, ugyanis korábban – 2019-től 2022 novemberéig – a MAFC férfi együttesénél tevékenykedett, 2022 decembere óta pedig szövetségi kapitányként dolgozik.

A magyar szövetség közösségi oldalának csütörtöki bejegyzése szerint a 40 éves szakvezető új megbízatása mellett marad a nemzeti együttes élén is.

Az MRSZ arról is beszámolt, hogy a BRSE eddigi mestere, Tóth Gábor „egy rendkívül megtisztelő felkérésnek eleget téve csatlakozik Svédország felnőtt női válogatottjának szakmai stábjához, ahol a szövetségi kapitány, a világhírű olasz szakember, Lorenzo Micelli másodedzőjeként dolgozik majd” nyáron. Emellett a Békéscsabai Röplabda Akadémián folyó szakmai munka fejlesztéséért is ő felel a jövőben.

A tréner a MAFC élén 2021-ben és 2022-ben is bronzérmet nyert az Extraligában.

Elődje, Tóth Gábor 2020 óta irányította a viharsarkiakat, akikkel a bajnokságban négy ezüst- és egy bronzérmet szerzett, a Magyar Kupában három ezüst és két bronz a mérlege, 2023-ban pedig megnyerte a Közép-európai Ligát az együttessel.

 

Legfrissebb hírek

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Nagy Attila: Sosem eredményekben, hanem játékosnevelésben gondolkodom

Utánpótlássport
2026.06.05. 17:38

Női röplabda Extraliga: távozott posztjáról a Szent Benedek RA horvát trénere

Röplabda
2026.06.01. 11:46

Röplabda: ismét a Békéscsaba nyerte az U20-as női bajnokságot

Utánpótlássport
2026.05.25. 09:02

Hat- és nyolccsapatos röplabdaélvonal, kötelező feljutás a másodosztályból

Röplabda
2026.05.18. 21:47

Röplabda: kecskeméti és békéscsabai siker az U15-ös országos döntőkben

Utánpótlássport
2026.05.18. 13:40

Röplabda: Vasas- és BRSE-dominancia a leány utánpótlás-bajnokságokban

Utánpótlássport
2026.05.11. 14:02

Női röplabda: a Veszprém nagy csatában megnyerte az NB I-et, és élvonalbeli indulási jogot szerzett

Röplabda
2026.05.09. 18:21
Ezek is érdekelhetik