Női röpi Extraliga: elődöntős a Szent Benedek, előnyben a Nyíregyháza

2023.03.29. 20:51
null
Drámai csatát hozott a Nyíregyháza–Kaposvár ütközet (Fotó: Pusztai Sándor/Szabolcs-Szatmár Bereg)
A Szent Benedek RA és a Nyíregyháza is ötszettes csatában nyert szerdán a női röplabda Extraliga negyeddöntőjében: előbbi együttes újabb sikerével készülhet az elődöntőre, míg utóbbi előnnyel várhatja a szombati, kaposvári negyedik mérkőzést.

 

A nyíregyházi összecsapás első szettjében a hazaiak 14–21-ről, három játszmalabdát hárítva kerültek előnybe, majd a lélektani előnyüket kihasználva, a lett Anija Jurdza pontjainak és jó sáncmunkájuknak köszönhetően megduplázták előnyüket.

A harmadik felvonásra összeszedte magát a Kaposvár és a szerb Isidora Ubavic, valamint a magyar válogatott Szedmák Réka ponterős játékának köszönhetően szépített, majd bár jelentős előnyét többször is leadta, nagy csatában kiegyenlített.

A döntő felvonás 6–4-es vendégvezetésig a somogyiak elképzelése szerint alakult, de a kaposvári játékosok ezt követően több ki nem kényszerített hibával segítették a hazaiakat, akik kihasználták az adódó lehetőséget és nagy csatában, 126 perces találkozón megőrizték pályaelőnyüket.

Az összecsapás legjobbja a 26 pontos Jurdza volt.

Az Újpest közel volt a meglepetéshez a Szent Benedek RA otthonában: a párharcban eddig szettet sem nyerő fővárosiak kétszer egyenlítettek és a döntő szettben 9–7-re vezettek, de ezt követően már csak Balaton-parti csapat szerzett pontot, és 133 perc alatt kiharcolta a továbbjutást.

Amennyiben a címvédő Vasas a papírformának megfelelően csütörtökön harmadszor is legyőzi az MTK Budapestet, úgy a SZBRA és a Békéscsaba egymással találkozik az elődöntőben.

RÖPLABDA
NŐI EXTRALIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Fatum-Nyíregyháza–KNRC 3:2
(25, 17, –19, –23, 10)
Nyíregyháza, 272 néző. V: Jámbor T., Szabó P.
NYÍREGYHÁZA:
LEBAN 16, Lászlop 8, JURDZA 26, Belova 8, CEPNI 14, Cicic 4. Csere: TÓTH F. (liberó). Edző: Tomás Varga
KAPOSVÁR: SZEDMÁK 21, Bodovics 5, UBAVICS 21, GODÓ 14, Gyimes 8, Maggioni 6. Csere: Radnai Lili (liberó), Hegyi B., Renko-Ilic. Edző: Vincent Lacombe
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:5, 8:11, 12:16, 13:19, 17:21, 22:23, 24:25. 2. játszma: 5:3, 11:7, 12:10, 16:12, 19:13, 23:15. 3. játszma: 7:6, 7:10, 9:14, 11:17, 14:18, 14:22, 18:22. 4. játszma: 0:6, 7:8, 8:13, 12:15, 13:19, 18:22, 21:22, 21:24. 5. játszma: 3:5, 8:6, 10:7, 13:8, 13:10
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Nyíregyháza javára
MESTERMÉRLEG
Tomás Varga: – Akadtak a meccsnek olyan periódusai, amikor minden ragyogóan működött, de olyanok is, amikor pánikban voltunk a pályán és rossz döntéseket hoztunk. Túlhúztuk ezt a mérkőzést, ha a harmadik játszma elején figyelmesebbek vagyunk, akkor nem lett volna annyi dráma a végén, de a lényeg a győzelem, ami után fellélegezhetünk egy kicsit.
Vincent Lacombe: – Jól kezdtük a mérkőzést, de mégsem tudtuk megnyerni az első játszmát, kétszettes hátrányban pedig nagy energiákat mozgósítottunk azért, hogy egyenlítsünk, és ez az ötödik etapban visszaütött. Nagy lehetőséget szalasztottunk el, kiderült, hogy minden szettnek nagy jelentősége van, ha mi jutunk előnyhöz az elején, akkor meg lehetett volna a meccs. Jó munkát végzett a csapat, semmi nincs még veszve.

Szent Benedek RA–UTE 3:2 (22, –19, 21, –21, 9)
Balatonfüred, 200 néző. V: Tillmann, Kiss Z.
BALATONFÜRED:
Jankovics 5, Orosz 3, Michalewicz 1, PÉREZ 20, NACSA-PEKÁRIK 11, Basnakova 8. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), HERBIN-BAKER 6, SZTIJEPICS 14, Koleva 7, Vacsi 5. Edző: Krisztian Mihajlov
UTE: HIRUELA 11, KILYÉNFALVI 11, KINDELAN 19, TARIN 17, Ambrosio 8, Boskó 4. Csere: Baksa (liberó), Sziládi 2, Woock, Németh H. Edző: Horváth András
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:6, 10:8, 11:14, 17:17, 22:19, 22:22. 2. játszma: 0:3, 3:10, 7:11, 11:16, 14:16, 17:22. 3. játszma: 1:4, 4:8, 7:8, 14:11, 14:15, 20:15, 23:19. 4. játszma: 3:5, 5:11, 8:15, 15:17, 16:21, 19:21. 5. játszma: 3:5, 7:9, 15:9
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Balatonfüred javára
MESTERMÉRLEG
Krisztian Mihajlov: – Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű megszerezni a harmadik győzelmünket. Az UTE ezúttal nagyszerűen játszott, jól védekezett. Voltak problémáink, de végül elértük a célunkat, és a négy közé jutottunk, amelynek nagyon örülünk. Lépésről-lépésre megyünk előre, s nagyon remélem, hogy a továbbiakban meg tudjuk mutatni jobbik arcunkat.
Horváth András: – Ezen a mérkőzésen mindent beleadtunk, nagyon akartunk és jól is játszottunk. Csak nüanszokon múlt, hogy nem lett folytatása a párharcnak. Emelt fővel utazhatunk haza Balatonfüredről.A párharcot 3–0-ra a Szent Benedek RA nyerte.

Legfrissebb hírek

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Férfi kosár NB I: Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Kosárlabda
2026.06.12. 21:10

Öttusa: aranyak és arányok az UTE utánpótlásában

Utánpótlássport
2026.06.09. 18:09

Női röplabda Extraliga: olasz vezetőedző a Szent Benedek RA csapatánál

Röplabda
2026.06.02. 14:38

Női röplabda Extraliga: távozott posztjáról a Szent Benedek RA horvát trénere

Röplabda
2026.06.01. 11:46

Hat- és nyolccsapatos röplabdaélvonal, kötelező feljutás a másodosztályból

Röplabda
2026.05.18. 21:47

A Paks 113 pontot dobott, ki is egyenlített a férfi kosár NB I bronzcsatájában

Kosárlabda
2026.05.17. 20:24

Női röplabda: a Veszprém nagy csatában megnyerte az NB I-et, és élvonalbeli indulási jogot szerzett

Röplabda
2026.05.09. 18:21
Ezek is érdekelhetik