Női röpi Extraliga: a címvédő legyőzte a Vasast

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.12.02. 21:18
null
A Békéscsaba legyőzte idegenben a Vasast (Fotó: Koncz György)
A címvédő Békéscsaba három szettben nyert az éllovas Vasas Óbuda ellen vasárnap a női röplabda Extraligában.

 

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
VASAS ÓBUDA – SWIETELSKY-BRSE 0:3 (–22, –19, –20)
Folyondár utca, 350 néző. V: Ujházi, Halász T.
VASAS: Ana Tiemi 3, Kostelanská 10, Lopes Da Silva 4, Villám L. 9, Török 3, Abdulazimova 13. Csere: Bozicevic (liberó), Ambrosio. Vezetőedző: Jakub Gluszak.
BÉKÉSCSABA: Tálas 7, Glemboczki 4, Bodnár 9, Perovics 15, Mlinar 14, Sz. Medics 11. Csere: Molcsányi (liberó), Bodovics, Szpin. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:5, 7:9, 9:9, 10:15, 15:16, 16:21, 21:24. II. játszma: 1:2, 8:6, 10:7, 10:12, 14:18, 17:23. III. játszma: 5:2, 8:8,11:12, 16:15, 17:20, 19:24.
MESTERMÉRLEG
Jakub Gluszak:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, sokkal másabb, mint Békéscsabán. Az ellenfél nagyszerűen játszott, remekül védekezett, agresszív volt, magasan és erősen támadt, egyszerűen sem blokkban, sem védekezésben nem találtuk ellenszerét. Ez jó lecke volt nekünk, gyorsan vissza kell térnünk a megszokott szintünkre.
Kormos Mihály: – Köszönet a szurkolóknak, hogy ilyen sokan elkísértek minket, annak ellenére, hogy az elmúlt időszakban több gyenge mérkőzést is játszottunk. Mentálisan nagyon együtt volt a csapat, a sok sikertelenség roppantul összekovácsolta a meccsre a társaságot. Szeretnénk kilábalni belőle a mostani helyzetünkből, és azt hiszem, ez jó első lépés volt.

UTE – JÁSZBERÉNY 3:0 (23, 18, 17)

Megyeri út, 300 néző. V: Mezőffy, Horváth M.
UTE: Fortuna 15, Kovács L. 7, Crittenden 19, Szűcs 8, Paradzik 5, Bagyinka. Csere: Hangodyné Lakatos (liberó), Bleicher 1, Nagy V. Vezetőedző: Kántor Sándor.
JÁSZBERÉNY: Petrenkó 4, Jakovcsuk 5, Devaney 4, Petőváry 10, Cveticsanyin 4, Pintér 6. Csere: Lékó L. (liberó), Faragó F., Riczkó. Vezetőedző: Deme Gábor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:7, 7:8, 14:11, 16:16, 19:17, 20:20, 24:22. II. játszma: 4:1, 10:5, 14:7, 16:12, 19:13, 20:16, 24:18. III. játszma: 3:0, 6:2, 7:5, 11:6, 15:8, 20:11, 22:15, 24:15.
MESTERMÉRLEG
Kántor Sándor:
– Először is köszönöm a jászberényieknek, hogy hozzájárultak ahhoz, hogy vasárnap játsszuk a mérkőzést, mert ez a plusz egy nap nekünk sokat számított a szerdai finnországi meccs után. A mérkőzése elején nem azt játszottuk, amit szerettünk volna, de amit utána láttam, az már tetszett. Persze még vannak dolgok, amiket orvosolnunk kell.
Deme Gábor: – Amíg a szélső ütőim mínuszban vannak egy meccsen, addig nem tudunk mérkőzést nyerni.

Az állás: 1. Vasas Óbuda 25 pont/10 mérkőzés, 2. BRSE 23/11, 3. Nyíregyháza 22/10, 4. UTE 16/10, 5. Jászberény 7/10, 6. Hungast-Haladás 0/11

 

Legfrissebb hírek

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Öttusa: aranyak és arányok az UTE utánpótlásában

Utánpótlássport
2026.06.09. 18:09

Nagy Attila: Sosem eredményekben, hanem játékosnevelésben gondolkodom

Utánpótlássport
2026.06.05. 17:38

Női röplabda Extraliga: távozott posztjáról a Szent Benedek RA horvát trénere

Röplabda
2026.06.01. 11:46

Röplabda: ismét a Békéscsaba nyerte az U20-as női bajnokságot

Utánpótlássport
2026.05.25. 09:02

Hat- és nyolccsapatos röplabdaélvonal, kötelező feljutás a másodosztályból

Röplabda
2026.05.18. 21:47

Röplabda: kecskeméti és békéscsabai siker az U15-ös országos döntőkben

Utánpótlássport
2026.05.18. 13:40

Hazai győzelemmel lett bajnok a Vasas, négyet kapott a BVSC-től a szintén feljutó Honvéd – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.05.17. 19:00
Ezek is érdekelhetik