A Szabó, Kozák kettős döntőbe jutott, Douchev-Janics nem

2016.08.15. 13:50
A Szabó Gabriella, Kozák Danuta páros bejutott a riói olimpia K–2 500 méter döntőjébe, Douchev-Janics Natasának (K–1 200 m), Vasbányai Henriknek (C–1 1000 m) és Kopasz Bálintnak (K–1 1000 m) viszont nem sikerült az A-döntőbe kerülnie.

Szabó Gabriella és Kozák Danuta esélyeshez méltón kezdte az előfutamát, már a fél távhoz érve simán vezetett, és meg is nyerte, így egyből a fináléba került.Szabó Gabriella és Kozák Danuta esélyeshez méltón kezdte az előfutamát, már a fél távhoz érve simán vezetett, és meg is nyerte, így egyből a fináléba került.

Mint később kiderült, Kozák Danuta betegen vállalta az előfutamot, a versenyt megelőző éjszaka bélfertőzés kapta el. Állapotáról a magyar csapat orvosa nyilatkozott.

Douchev-Janics Natasának nem volt lehetősége egyenes ágon döntőbe kerülni, az előfutamban kényelmes evezéssel a harmadikként jött be, az elődöntőben pedig jó rajtot követően csupán a negyedik lett, így a B-döntőbe jutott, ugyanúgy, ahogy Vasbányai Henrik, aki az előfutamában és az elődöntőjében is a harmadik lett.

„Az volt a terv, hogy bolyban maradjak, s mindent megtegyek a továbbjutásért. Ezt csináltam, elfogyott az erőm a végén, nem tudom miért, jól éreztem közben magam. Oszipenko volt előttem, s nagyon ment el, s ez rossz ilyenkor az embernek, hogy valaki így elmegy mellette” – nyilatkozott Douchev-Janics Natasa az M4 Sportnak.

Janics azt mondta, az előfutamban nem hajtotta ki magát, mert tudta, hogy kemény csata vár rá a középfutamban. „Ha megnézzük, nálam volt négy erős név, abból én voltam a negyedik…” – tette hozzá. – „Megpróbálok egy jó pályát menni holnap.”

Kopasz Bálint sokáig jól tartotta magát, de a hajrában visszacsúszott az elődöntőjében az ötödik helyre, így pont lemaradt ő is az A-döntőről.

„Úgy érzem, hogy jó formában vagyok, ezért úgy álltam oda a középfutamhoz, hogy az első négyben benne leszek. Rendkívül nehéz középfutamot kaptam, sajnos ez volt a nehezebbik. Csak a pályámat figyeltem, érzékeltem, hogy ott vagyok az 1-4-ben, sajnos a végén nem láttam, hogy megelőztek, de nem tudtam volna már »robbantani«. Azt mondják, hogy a K-1 1000 méter a királyi táv, ez a legnehezebb, én pedig még nagyon fiatal vagyok. Adnom kell magamnak két-három évet. A szüleimnek is köszönhetem, hogy nagyon jó az állóképességem, és a technikám is rendben van, de még erősödnöm kell” – értékelte teljesítményét Kopasz Bálint az M4 Sportnak, hozzátéve, hogy minden úgy történt a pályáján, ahogy eltervezte, az időeredménnyel elégedett.

KAJAK-KENU
A DÖNTŐKET KEDDEN RENDEZIK MEG, IDŐPONTOK

14.08: férfi C–1 1000 m
14.23: női K–2 500 m (Szabó Gabriella, Kozák Danuta)

3. Ilja Stokalov (Oroszország)
4. Isaquias Queiroz dos Santos (Brazília)
5. Sebastian Brendel (Németország)
6. Serghei Tarnovschi (Moldova)
7. Martin Fuksa (Csehország)
8. Pavlo Altuhov (Ukrajna)

NŐI K–2 500 MÉTER
1. Alyssa Bull, Alyce Burnett (Ausztrália)
2. Jelena Anyusina, Kira Sztyepanova (Oroszország)
3. Nadzeja Ljapeska, Marina Litvincsuk (Fehéroroszország)
4. Franziska Weber, Tina Dietze (Németország)
5. Szabó Gabriella, Kozák Danuta (Magyarország)
6. Karolina Naja, Beata Mikolajczyk (Lengyelország)
7. Anasztaszija Todorova, Inna Hriscsun (Ukrajna)
8. Natalja Szergejeva, Irina Podojnyikova (Kazahsztán)

NŐI K–1 200 MÉTER
1. Inna Klinova (Kazahsztán)
2. Linnea Stensils (Svédország)
3. Sarah Guyot (Franciaország)
4. Lisa Carrington (Új-Zéland)
5. Marta Walczykiewicz (Lengyelország)
6. Inna Osypenko-Radomska (Azerbajdzsán)

ELŐDÖNTŐK

15.30: férfi C–1 1000 m (Vasbányai Henrik 3. – a B-döntőbe jutott)
15.46: női K–2 500 m (Szabó Gabriella és Kozák Danuta egyből a döntőbe jutott az előfutamokból)
16.00
: női K–1 200 m (Douchev-Janics Natasa 4. – a B-döntőbe jutott)
16.21: férfi K–1 1000 m (Kopasz Bálint 5. – a B-döntőbe jutott)

• K–1 1000 méteren Kopasz Bálint a hajrában az ötödik helyre csúszott, így nem jutott be az A-döntőbe.
• K–1 200 méteren Douchev-Janics Natasa csak a negyedik helyen végzett az elődöntőbe, nem jutott fináléba.
• Női K–2 500 méteren Szabó Gabrielláéknak nem kellett vízre szállniuk az elődöntőben az előfutam megnyerését követően.
• C–1 1000 méteren Vasbányai Henrik harmadik lett elődöntőjében, ezzel viszont csak a B-döntőbe jutott be.

16.21 Kopasz Bálint az első futamban érdekelt. 250 méternél a hatodik helyen állt, fél távnál az ötödik, de nagyon közel van a harmadikhoz is. Az utolsó szakasz előtt már a negyedik helyen áll, de nagyon közel a harmadikhoz. A hajrá nem jött össze, visszaesett az 5. helyre, így nem került be az A-döntőbe.

16.07 Douchev-Janics jól kapta el a rajtot, de folyamatosan esett vissza, és csupán a negyedik lett, így nem jutott be a fináléba.

15.59 Jönnek a K–1 200 méteres elődöntők, Douchev-Janics a második futamban érdekelt.

15.46 Kozák Danuta a hírek szerint vírusos gyomorfertőzéssel bajlódik.

15.37 Elrajtolt a második elődöntő is. Az első időmérő pontnál az ötödik helyen haladt Vasbányai, a fél távhoz érve tartotta ezt a pozíciót. 250-nel a vége előtt már a negyedik volt, kevéssel lemaradva az első háromtól. A végén a harmadik helyen jött be. Összességében a hatodik lett, így a B-döntőben lesz érdekelt.

15.30 Vasbányai a második elődöntőben lesz érdekelt. Az elsőben az ausztrál Martin Marinov is evezett, alig 48 évével alaposan kilógott a mezőnyből – ő a hetedik helyen zárta az első futamot.

ELŐFUTAMOK
14.00
: férfi C–1 1000 m (Vasbányai Henrik 3. – elődöntős)
14.24: női K–2 500 m (Szabó Gabriella, Kozák Danuta 1. – döntős)
14.38
: női K–1 200 m (Douchev-Janics Natasa 3. – elődöntős)
15.06
: férfi K–1 1000 m (Kopasz Bálint 5. – elődöntős)

K–1 1000 méteren Kopasz Bálint az ötödik lett az előfutamában, így bejutott az elődöntőbe.
• K–1 200 méteren Douchev-Janics Natasa az előfutamában a harmadik helyen végezve jutott be az elődöntőbe.
• K–2 500 méteren Szabó Gabriella és Kozák Danuta az előfutamát megnyerve bejutott a keddi fináléba (14.23-kor lesz).
• C–1 1000 méteren Vasbányai Henrik harmadik lett előfutamában. Az elődöntőben folytatja.

15.08 Az első időmérő pontnál holtversenyben az első helyen haladt a magyar, a fél távhoz érve viszont már az ötödik volt. 750 méternél a hatodik volt, a hajrához érve az ötödik helyért kellett kapaszkodnia, ezt megtette, így bejutott az elődöntőbe (3:38.011).

15.06 Jön a férfi K–1 1000 méter, Kopasz Bálinttal. Az első előfutamban lesz érdekelt.

15.04 Douchev-Janicsé összesítésben a 13. legjobb idő – de hát itt csak az volt a lényeg, hogy a futam első hat helyén végezzen.

14.39 Lisa Carrington (40.422) nyerte meg az első előfutamot, Douchev-Janics (41.403) nem erőlködve a harmadik helyen jött be, ezzel is simán jutott be az elődöntőbe.

14.37 Douchev-Janics Natasa előfutama jön, innen egyenes ágon nem lehet döntőbe jutni.

14.26 Meg is nyerték a futamukat (1:41.092-vel), ezzel bejutottak a döntőbe, és ma már nem, kell az elődöntőben indulniuk.

14.25 250 méternél, azaz fél távnál simán vezetnek Szabóék.

14.23 A kajakosok K–2 500 méteres számának előfutamai következnek, az elsőben indul Szabó Gabriella és Kozák Danuta.

14.22 Vasbányai a negyedik legjobb időeredményt érte el az előfutamok során. De ez még csak bemelegítés volt.

Brendel, Queiroz dos Santos és Tarnovschi döntős.

14.20 A harmadik futamot a moldovai Serghei Tarnovschi nyerte meg, 4:05.193-mal.

14.14 Vasbányai kettesben Mike Róberttel indul, annak az előfutama pénteken, a döntője szombaton lesz. Storcz Botond szövetségi kapitány ma elmondta, mit vár a kajak-kenu csapattól.

14.12 A második futamot a brazil Isaquias Queiroz dos Santos nyerte meg. Ideje jobb volt Vasbányaiénál, a többieké nem.

14.08 Vasbányai előddöntős programja 15.30-kor kezdődik.

14.04 Brendel nyert (3:58.044), Vasbányai harmadik lett (4:01.953), az elődöntőbe jutott. Igaz, itt senki sem esik ki.

14.03 750-nél is maradt a sorrend. A többiek sehol. Az első helyezett egyenesen a döntőbe jut, a többieknek készülhetnek az elődöntőre.

14.02 500-nál is Brendel, Tomasz Kaczor, Vasbányai az első három sorrendje.

14.01 Vasbányai mellett a német legenda, Sebastian Brendel megy, 250 méternél tisztán vezet. Vasbányai a harmadik.

14.00 Elrajtolt Vasbányaiék futama.

13.54 Három futam lesz, Vasbányai Henrik, a magyar induló az elsőben ül csónakba.

13.53 Köszöntjük Olvasóinkat! A program kenuval, a C–1 1000 méter előfutamaival kezdődik.