Rio 2016: a miniszterelnök gratulált a magyarul posztoló román aranyérmesnek

A rövid, angol nyelvű levében a miniszterelnök gratulált Simona Pop (leánykori nevén Deac) riói sikeréhez, jó egészséget és sok sikert kívánt jövőbeni céljaihoz.
A szatmárnémeti vívó a magyarság körében is rendkívüli népszerűségre tett szert azzal, hogy a riói éremszerzése után az egyik közösségi portálon magyar és román nyelven köszönte meg szülővárosának az aranyérmet.
Simona Pop a levél átvétele után az MTI-nek magyarul elmondta: rendkívüli megtiszteltetésnek tekinti Orbán Viktor gratuláló levelét.
A magyar nyelvtudására vonatkozó kérdésre elmondta: édesapja magyar volt, és a családban magyarul beszéltek, de iskolai és egyetemi tanulmányait románul végezte.
Az MTI kérdésére azt is elmondta, hogy mivel évekkel ezelőtt a román hadsereg sportegyesületéhez, a bukaresti Steauához igazolt, eddig nem kérhette a magyar állampolgárságot.
„Valószínű, hogy miután visszavonulok és már nem leszek a román hadsereg kötelékében, kérni fogom” – jelentette ki Simona Pop. Hozzátette: a kétnyelvű riói üzenetet egy szatmári magyar újságíró kérésére írta, és mivel magyar újságnak szánta, természetes volt, hogy a magyar szöveg került előre.

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB

Tapasztalt kapust szerződtetett a Sepsi OSK

Románia: egykori válogatott hátvédet igazolt a Sepsi

Orbán Viktor is reagált Hornyák Zsolt távozására




