Párizs 2024: megkapták az olimpiai versenyhajókat a magyar vitorlázók

2024.07.21. 14:32
Érdi Mária és Vadnai Jonatán is megkapta olimpiai hajóját (Fotó: Koncz Márton)
Megkapták az olimpiai versenyhajókat a Párizsban szereplő magyar vitorlázók, Érdi Mária és Vadnai Jonatán.

A magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a nyári olimpián a vitorlázók nem a saját hajóikkal indulnak, hanem a szervezőbizottság biztosítja számukra az egyforma típusú, sőt, egyazon cég által készített vitorlásokat. Elvileg így teljesen egyenlőek a feltételek, bár – a sportolók elmondása szerint – minimális különbség azért így is lehet hajó és hajó között. Ám az igazi kihívást az jelenti, hogy mindenkinek át kell ülnie a saját hajójából egy ismeretlenbe.

Marseille-ben, a párizsi olimpia vitorlásversenyeinek helyszínén szombaton megtörtént a hajók kiosztása, így az ILCA 6 osztályban induló, világ- és Európa-bajnok Érdi Mária, valamint az ILCA 7-ben versenyző, idei Eb-második Vadnai Jonatán is megkapta ötkarikás hajóját. A következő bő egy hét edzésein kell a lehető legjobban meg- és kiismerniük a járművet.

„Több mint tíz éven át napi négy-öt óra edzésmunkával és komoly nemzetközi sikerekkel a hátuk mögött készülnek a magyar olimpikonok életük legfontosabb kihívására és nagyon szorítunk nekik a közönséggel együtt, hogy megvalósítsák az álmaikat, azaz szép eredményekkel térjenek haza” – mondta Holczhauser András, a Magyar Vitorlás Szövetség főtitkára.

Hozzátette: nagyon örülnek annak, hogy a napokban rendezett Kékszalag verseny az ország figyelmét a vitorlázásra terelte, azonban most „teljesen más vizekre hajóznak” és nem csak azért, mert a helyszín a Marseille előtti öböl, hanem azért is, mert az olimpiai viadal teljesen más, mint egy tókerülő a Balatonon.

A két magyar vitorlázó augusztus 1-jén kezdi meg a versenyzést. A végső helyezésekről döntő éremfutam a tervek szerint mindkettőjük számára augusztus 6-án lesz.

 

Legfrissebb hírek

Újraélesztést tanulhattak az érdeklődők a Kékszalag Fesztiválon

Egyéb egyéni
2026.08.02. 10:50

Nyolc másodpercük maradt – befutott az utolsó hajó is a Kékszalagon

Egyéb egyéni
2026.08.01. 11:19

Az RSM tökéletes hajrával megnyerte az 58. Kékszalagot

Egyéb egyéni
2026.07.30. 22:40

Múlt, jelen, jövő egyszerre a Balatonon – indul a Kékszalag!

Egyéb egyéni
2026.07.29. 22:19

Vitorlázás: Érdi Mária negyedik lett a Los Angeles-i Grand Slamen

Egyéb egyéni
2026.07.26. 14:49

Kettős Fifty-Fifty-győzelem a Fehér Szalagon

Egyéb egyéni
2026.07.25. 19:30

A tavalyinál izgalmasabb és taktikusabb Kékszalag várható

Egyéb egyéni
2026.07.18. 14:30

Módosítani kellett a Kékszalag útvonalát az alacsony vízállás miatt

Egyéb egyéni
2026.07.10. 15:25