
Swiatek mindössze két gémet vesztett (Fotó: Getty Images)
A nyolc napja Budapesten bajnok Diana Snajder a második fordulóban kiesett a párizsi olimpia női tenisztornáján.
A 15. helyen kiemelt orosz játékost hétfőn a kínai Vang Hszi-jü búcsúztatta 6:3, 6:1-gyel.
Az ötkarikás viadalnak otthont adó Roland Garroson négyszeres győztes, világelső lengyel Iga Swiatek mindössze két gémet vesztett a hazai közönség előtt szereplő Diane Parry ellen (6:1, 6:1).
Az olimpia után visszavonuló, Rióban ezüstérmes Angelique Kerber meghosszabbította pályafutását, a németek háromszoros Grand Slam-bajnoka 6:4, 3:6, 6:4-gyel lépett túl a román Jaqueline Cristianon.
A férfiaknál kiesett a nyitókörben Marozsán Fábiánt legyőző Ugo Humbert, a 15. kiemelt francia játékost a szombaton Umagban tornagyőztes argentin Francisco Cerúndolo verte meg 2 óra 45 perc alatt 7:5, 6:7 (5–7), 7:5-re.
Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré
Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban
Tenisz
2026.06.21. 21:18

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező
Tenisz
2026.06.08. 09:52

Serena Williams London után Berlinben is pályára lép
Tenisz
2026.06.05. 13:04

Arina Szabalenka: Legszívesebben azonnal abbahagynám a teniszt
Tenisz
2026.06.03. 18:26
Ezek is érdekelhetik



