Kiesett a budapesti bajnok, hengerelt a világelső női teniszben

2024.07.29. 17:36
Swiatek mindössze két gémet vesztett (Fotó: Getty Images)
A nyolc napja Budapesten bajnok Diana Snajder a második fordulóban kiesett a párizsi olimpia női tenisztornáján.

A 15. helyen kiemelt orosz játékost hétfőn a kínai Vang Hszi-jü búcsúztatta 6:3, 6:1-gyel.

Az ötkarikás viadalnak otthont adó Roland Garroson négyszeres győztes, világelső lengyel Iga Swiatek mindössze két gémet vesztett a hazai közönség előtt szereplő Diane Parry ellen (6:1, 6:1).

Az olimpia után visszavonuló, Rióban ezüstérmes Angelique Kerber meghosszabbította pályafutását, a németek háromszoros Grand Slam-bajnoka 6:4, 3:6, 6:4-gyel lépett túl a román Jaqueline Cristianon.

A férfiaknál kiesett a nyitókörben Marozsán Fábiánt legyőző Ugo Humbert, a 15. kiemelt francia játékost a szombaton Umagban tornagyőztes argentin Francisco Cerúndolo verte meg 2 óra 45 perc alatt 7:5, 6:7 (5–7), 7:5-re.

 

Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
2026.06.25. 14:56

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
2026.06.21. 21:18

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező

Tenisz
2026.06.08. 09:52

Serena Williams London után Berlinben is pályára lép

Tenisz
2026.06.05. 13:04

Simán megverte Kosztyukot, a 19 éves Andrejeva bejutott a Roland Garros döntőjébe

Tenisz
2026.06.04. 16:41

Arina Szabalenka: Legszívesebben azonnal abbahagynám a teniszt

Tenisz
2026.06.03. 18:26

Újabb óriási meglepetés a Roland Garroson: Szabalenka szettelőnyről kikapott a negyeddöntőben

Tenisz
2026.06.03. 15:57

Bejutott az elődöntőbe a Roland Garros lengyel meglepetésembere

Tenisz
2026.06.03. 13:39
Ezek is érdekelhetik