Serie A: Ronaldo duplával, a Juve sima sikerrel kezdte 2021-et

K. T. I.K. T. I.
2021.01.03. 22:40
Cristiano Ronaldo duplázott (Fotó: AFP)
A Juventus 4–1-re legyőzte hazai pályán az Udinesét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában. A házigazdánál Cristiano Ronaldo két gólig jutott, így megerősítette vezető helyét a góllövőlistán.

A gyengébb 2019–2020-as idénye után Cristiano Ronaldo a Serie A 2020–2021-es idényében ismét bizonyítja elnyűhetetlen klasszisát. A portugál (már-már veterán) vezérletével győzelemmel nyitotta a 2021-es naptári esztendőt a Juventus. Andrea Pirlo együttese a 31. percben szerzett vezetést, CR jó cselekkel indulva esélyt sem hagyott a vendégvédőknek, illetve Juan Musso kapusnak, miközben kilőtte a jobb alsót (1–0).

Az Udinese elvétve jutott el a hazai kapuig, igaz, ha a meccs elején Kevin Lasagna passza után Rodrigo De Paul gólját a videobíró alapján kezezés miatt nem vonják vissza, egészen másként is alakulhatott volna a játék menete. De visszavonták, így pedig összesen két kapu eltaláló – szabályos – kísérlete akadt az udineieknek 45 perc alatt.

A második félidőben hamar elrendezte a nyitott kérdéseket a Juve: a 49. percben Ronaldo labdáját váltotta gólra Federico Chiesa közvetlen közelről, majd a 70. minutumban a portugál köszönt be újfent (3–0). A két Juve-gól között volt egy – szintén a videobíró jelzése alapján – annulált CR-találat...

A hajrában már nyomás nélkül rohamozhatott a szépítésért az Udinese, amely két kapufát is lőtt, majd a hosszabbítás pillanataiban Marvin Zeegelaar ki is lőtte a bal alsót. Csakhogy a vendégek ennek sem örülhettek sokáig, mert a meccs utolsó érdemi mozzanataként, Paulo Dybala kialakította a 4–1-es végeredményt.

A Juventus feljött a tabella ötödik helyére, miközben CR már 14 bajnoki találatnál jár, ezzel pedig két góllal vezet az interes Romelu Lukaku előtt a góllövőlistán. Ronaldo a mai duplájával minden tétmeccset (klub és válogatott) tekintve már 20 találatig jutott 2020–2021-ben, ez zsinórban a 15. ilyen idénye.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Juventus–Udinese 4–1 (C. Ronaldo 31., 70., Chiesa 49., Dybala 90+4., ill. Zeegelaar 90+1.)
Benevento–Milan 0–2 (Kessié 15. – 11-esből, Rafael Leao 49.)
Internazionale–Crotone 6–2 (L. Martínez 20., 57., 78., Marrone 31. – öngól, R. Lukaku 64., Hakimi 87., ill. Zanellato 12., Golemics 37. – 11-esből)
Roma–Sampdoria 1–0
(Dzeko 73.)
Atalanta–Sassuolo 5–1 (Zapata 11., 49., Pessina 45., Gosens 57., Muriel 68., ill. Chiriches 75.)
Cagliari–Napoli 1–4 (Joao Pedro 60., ill. Zielinski 25., 62., Lozano 74., L. Insigne 86. – 11-esből)
Fiorentina–Bologna 0–0
Genoa–Lazio 1–1 (Destro 58., ill. Immobile 15. – 11-esből)
Parma–Torino 0–3 (Singo 8., Izzo 89., Gojak 90+5.)
Spezia–Verona 0–1 (Zaccagni 75.)

1. Milan 15 11 4 34–16 +18 37
2. Internazionale 15 11 3 1 40–19 +21 36
3. Roma 15 9 3 3 32–23 +9 30
4. Napoli 14 9 1 4 31–13 +18 28