Serie A: emberhátrányban is nyert a Milan, és újra élre állt

K. T. I.K. T. I.
2021.01.03. 20:01
Rafael Leao biztosította be a Milan sikerét (Fotó: AFP)
Az AC Milan idegenben 2–0-ra legyőzte az újonc Beneventót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában. Tette mindezt úgy, hogy a 34. perctől emberhátrányban futballozott a klubikon Filippo Inzaghi együttese ellen.

Hakan Calhanoglu a 150. Milan-bajnokijára, a Milan a bajnoki tabella első helyének visszafoglalására készülhetett az újonc, ám meglepetésre a 10. helyen tanyázó Benevento ellen. A találkozó pikantériáját pedig mindenképpen megadta a házigazda vezetőedzőjének személye: a Milan játékosaként 200 bajnokin 72 gólt szerző, bajnoki címet és Bajnokok Ligáját is nyerő Filippo Inzaghi.

Csakhogy a 47 éves vezetőedző sem tudott olyan trükköt előhúzni, amely megállította volna a Milant ezen az estén. S nemcsak ő, hanem a találkozót vezető Fabrizio Pasqua sem.

Történt, hogy a 15. percben Alessandro Tuia szabálytalansága után tizenegyeshez jutott a Milan, Frank Kessié pedig értékesítette is, megszerezve a vezetést a vendégcsapatnak(0–1). A 34. percig áldhatták a spori nevét Milánóban, ekkor azonban megtört a varázs. Pasqua előbb sárga lapot adott Sandro Tonalinak, aki egy messzire pattanó labda után kapva az ellenfél lábát rúgta meg. Majd nem sokkal később a videobíró jelét mutatva kikocogott a játékvezető a monitorhoz, visszanézte az esetet, és piros lapra módosította korábbi döntését.

A Benevento hiába került ezt követően enyhe mezőnyfölénybe, gólt szerezni nem tudott. A legnagyobb esélye erre egyébként is a kiállítás előtti percekben volt, Roberto Insigne még a 20. percben lőtt kapufát.

A szünet után szinte azonnal megszerezte a második gólt a Milan: Rafael Leao emelt a kapujából kifutó Lorenzo Montipo felett a bal felsőbe (0–2).

A Milan innentől egyértelműen a védekezésre és kontrákra rendezkedett be, az idő pedig neki dolgozott. A 61. perc hozhatott volna még fordulatot, de Gianluca Caprari tizenegyest hibázott. A Benevento csaknem kétszerannyit (15) próbálkozott, mint a vendéggárda (8) a 90 perc alatt, de így is képtelen volt bevenni a kaput.

Stefano Pioli csapata győzött, és visszavette a vezetést a tabellán – egy ponttal – a városi rivális Inter előtt.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ

Juventus–Udinese 4–1 (C. Ronaldo 31., 70., Chiesa 49., Dybala 90+4. ill. Zeegelaar 90+1.)
Benevento–Milan 0–2 (Kessié 15. – 11-esből, Rafael Leao 49.)
Internazionale–Crotone 6–2 (L. Martínez 20., 57., 78., Marrone 31. – öngól, R. Lukaku 64., Hakimi 87., ill. Zanellato 12., Golemics 37. – 11-esből)
Roma–Sampdoria 1–0
(Dzeko 73.)
Atalanta–Sassuolo 5–1 (Zapata 11., 49., Pessina 45., Gosens 57., Muriel 68., ill. Chiriches 75.)
Cagliari–Napoli 1–4 (Joao Pedro 60., ill. Zielinski 25., 62., Lozano 74., L. Insigne 86. – 11-esből)
Fiorentina–Bologna 0–0
Genoa–Lazio 1–1 (Destro 58., ill. Immobile 15. – 11-esből)
Parma–Torino 0–3 (Singo 8., Izzo 89., Gojak 90+5.)
Spezia–Verona 0–1 (Zaccagni 75.)

1. Milan 15 11 4 34–16 +18 37
2. Internazionale 15 11 3 1 40–19 +21 36
3. Roma 15 9 3 3 32–23 +9 30
4. Napoli 14 9 1 4 31–13 +18 28