Serie A: a fiatalok remekeltek, az Empoli legyőzte a Cremonesét

R. D. P.R. D. P.
2022.11.11. 22:54
Cambiaghi az első helyzetét kihasználta, ráadásul a végén Parisi is betalált (Fotó: Getty Images)
Idénybeli nyolcadik vereségét szenvedte el az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójának nyitó mérkőzésén a Cremonese: az újonc ezúttal az Empoli otthonában maradt pont nélkül (2–0).

A mérkőzés első tíz percében az Empoli nagy nyomás alatt tartotta ellenfelét, mégis a Cremonese előtt adódott az első lehetőség: Bounaiuto veszélyeztetett fejjel, de Vicario állta a sarat a kapuban. A hazaiak kapusa néhány pillanat múlva újra munkában volt, megint a csapatkapitány dolgoztatta őt meg a vendégek részéről – bravúr kellett a közeli lövés hárításához, lábbal. A két helyzetnek köszönhetően a Cremonese kedvet kapott, a 36. percben egy támadás alatt háromszor is közel jártak a gólhoz Massimiliano Alvini fiai: Bounaiutón kívül ezúttal Okereke is próbálkozott, lövését blokkolta a védelem. Kisebb lehetőségei az Empolinak is voltak, ám ezek valódi veszélyt nem jelentettek a legutóbb a Milan ellen remekelő Carnesecchi kapujára, így a felek gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre.

A fordulást követően szinte azonnal megbosszulták magukat a Cremonese elpuskázott helyzetei, hiszen az Empoli a frissen beállt Nicolo Cambiaghinak köszönhetően néhány másodperc után vezetéshez jutott – a vendégek védelme nem állt a helyzet magaslatán a felívelt labdánál, a 21 éves csatár ezt használta ki remekül, Carnesecchi tehetetlennek bizonyult. A folytatásban a vendégek már nem tudták hozni az első játékrészben mutatott játékukat, egyedül Okereke jelentett némi veszélyt a hazai kapura. A túloldalon viszont kis híján megduplázták az előnyt a 81. percben, a csereként beállt Marin lövése a kapufán csattant. Az Empoli végül csak összehozott egy találatot a véghajrában, amikor már a Cremonese játékosai mindent egy lapra feltéve támadtak: Fabiano Parisi biztosította be a három pontot csapata számára, így lett 2–0.

Az Empoli a sikerével ideiglenesen feljött a 12. helyre a Serie A tabelláján, míg a Cremonese továbbra sem tudja elkerülni a kiesőzónát, sőt a forduló végére akár sereghajtóvá válhat.