Kemény mérkőzés volt, milánói sikerrel (Fotó: AFP)
A Serie A 28. fordulójának nagy rangadóján a Napoli 1–0-ra kikapott odahaza a Milantól.

Napoli:
Ospina – G. Di Lorenzo, Rrahmani, K. Koulibaly, Mário Rui – Fabián (Mertens 76.), Lobotka (H. Lozano, 80.) – Politano (Unasz, 67.), Zielinski (Zambo Anguissa, 80.), L. Insigne (Elmasz, 67.) – Osimhen. Vezetőedző: Luciano Spalletti
Milan: Maignan – Calabria (Florenzi, 80.), Tomori, Kalulu, Theo Hernandez – Tonali (Krunic, 67.), Bennaszer – Junior Messias (Saelemaekers, 80.), Kessié, Leao (Ibrahimovic, 89.) – Giroud (Rebic, 67.). Vezetőedző: Stefano Pioli
Gólszerző: Giroud (49.)

A Napoli és a Milan azzal a tudattal „esett egymásnak” Nápolyban, hogy a rangadó győztese a tabella élére ugrik, ehhez képest az első félidő felejthető futballt hozott.

Néhány kőkemény belépő mellett csak két meg nem adott büntető szolgáltatott beszédtémát a szurkolóknak, de sem a Milan, sem a Napoli nem jutott tizenegyeshez végül, sőt még csak a VAR sem indított vizsgálatot.

Izgalmasabb lett a folytatás, mert Olivier Giroud nem sokkal a szünet után szemfüles gólt szerzett, és ezzel sokkal nyíltabbá vált a mérkőzés. A francia csatárnak ez volt a 11. találata az idényben, ám az első, amelyet nem Milánóban szerzett.

A hazai mester, Luciano Spalletti a saját statisztikájában bízott, miszerint még sohasem kapott ki az ő csapata Stefano Pioli edzette gárda ellen, korábban 11-szer találkoztak egymással.

Spalletti beküldte a hajrára Dries Mertenst, Hirving Lozanót, Elif Elmaszt és Adam Unaszt, a lesérülő Giroud helyére pedig Ante Rebic állt be a másik oldalon – a frissiben felépülő Zlatan Ibrahimovic maradt a kispadon. Egészen a hajráig, mert a svéd klasszis pár percet futballozhatott azért.

Néhány kisebb lehetőség volt még a kapuk előtt, de ezek kimaradtak: fontos rangadót nyert meg a Milan, és a tabella élére állt. 0–1

KORÁBBAN
Juventus–Spezia 1–0
(Morata 21.)
Bologna–Torino 0–0
Fiorentina–Hellas Verona 1–1
(Piatek 10., ill. Caprari 20. – 11-esből)
Venezia–Sassuolo 1–4 (Henry 34., ill. Raspadori 2., Berardi 17., 71. – mindkettő 11-esből, Scamacca 29. – 11-esből)

Genoa–Empoli 0–0
Cagliari–Lazio 0–3 (Immobile 19., Luis Alberto 42., Felipe Anderson 62.)
Roma–Atalanta 1–0
(Abraham 32.)
Udinese–Sampdoria 2–1 (Deulofeu 3., Udigie 12., ill. Caputo 13.)
Internazionale–Salernitana 5–0 (Lautaro Martínez 22., 40., 56., Dzeko 64., 69.)

1981 után nyert ismét kétszer egymás után itt a Milan

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc
Hernández balról ballal csodás labdát tesz Saelemaekers elé, aki jobbal 13-ról kapura lő, Ospina kitolja a labdát a léc alól!

90+3. perc Alessandro Florenzi kap sárga lapot belemenésért.

90+2. perc Adam Unasz lerántja Rebicet, sárga lap.

Öt perc a ráadás!

89. perc Zlatan Ibrahimovic váltja Leaót, másfél hónap után tért vissza a svéd.

86. perc Hernández lő ballal tízről kapura, kissé balról, Ospina eléri a labdát a jobb felső sarok előtt, Lozano távolija nem az igazi aztán a másik oldalon.

A Napoli 10, a Milan 9 gólt lőtt a 16-oson kívülről ebben az idényben, a két legjobb ilyen mutató. RECEPTEK.

85. perc Osimhen lefutja a jobb szélen Kalulut, de jobbal ötről, éles szögből Maignan-t találja el.

A Milan 7 gólt kapott ebben az idényben szöget után, csak a Cagliari többet (8). A kapott góljai 24 százalékát kapta így a Milan, ez idényrekord. Negatív.

84. perc
Mertens passzát Unasz kissé jobbról, 14-ről ballal feladja a kapusnak.

83. perc Mike Maignan kap sárga lapot időhúzásért.

82. perc Lobotka és Zielinski be, Hirving Lozano és André Zambo-Anguissa be. Szélső és szűrő a pályán.

80. perc Alexis Saelemaekers és Alessandro Florenzi be, Messias és Calabria le.

76. perc Unasz lő a jobb sarok mellé 17-ről, kissé jobbról, félmagasan, majd Victor Osimhen és Theo Hernández lökdösődik egy jót. Sárga lap ide és oda is. Utóbbinak eltiltás.

76. perc Dries Mertens be, Fabián le, középpályás helyett támadó.

75. perc Unasz szöglete a kapusé, öt nápolyi volt a 16-oson belül, hátrányban...

A Milan előző két bajnokiján ikszelt, sorozatban háromszor nem végzett döntetlenre 2018 szeptembere, Gennaro Gattuso ideje óta.

71. perc
Elmasz jobbal a bal alsó mellé lő 17-ről, középről.

71. perc Eleredt az eső, pontosabban most már egyre erősebben esik, szó sincs már szitálásról.

67. perc Rade Krunic be, Tonali le, Ante Rebic be, Giroud le. Szűrőcsere, ék helyett szélső. Hamis 9-es.

67. perc Elif Elmasz és Adam Unasz be, Insigne és Politano le. Szélső helyett karmester, szélső helyett szélső.

67. perc Nem, Giroud elesett a védő mellett, és azonnal jelzi, cserét két.

66. perc Giroud kap egyet Rrahmanitól, ápolás, Insigne beadása Maignané.

64. perc Rui bal oldali, ballábas beadását kirúgja középről Tomori.

Sokat elmond a Nápoly támadójátékáról, hogy Rui a karmester, Di Lorenzo az ék...

60. perc Ruiz passzát Di Lorenzo veszi át az ötösön, de Tomori elszedi tőle a labdát heves közelharcban.

Giroud: 26 meccs az idényben, 11 góllal és 3 gólpasszal. 1700 perc alatt.

56. perc
Hernández kornerét Giroud középre fejeli, Kessié meg hatról odafejeli a labdát a kapusnak.

55. perc Benasszer ballal a jobb alsóba lőne középről, 17 méterről, Ospina vetődve eléri a labdát.

53. perc Leao elmegy a bal szélen Rui mellett, de a beadása igen rossz.

Giroud első milanos gólja, amely nem Milánóban esett. A gól előtt többször is felszabadíthatott volna a nápolyi védelem, de többen is hibáztak.

49. PERC VEZET A MILAN! Calabria lő a 16-osról, kissé jobbról kapura, nem a legjobban, de az ötösön OLIVIER GIROUD jobbal a jobb alsóba tereli a labdát! 0–1!

46. PERC FOLYTATJUK!

A Napoli 18 pontot hozott a saját konyhára a bajnokság második felében, 8 mérkőzésen, a Milan csak 15-öt.

Antonio Vojak 7

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Zielinski a 16-oson belülről se nem lő, se csapattárshoz nem passzol, Tonali a nevető sokadik.

45+4. perc Politano középtávoli lövését Spalletti már szavakat sem talál. Kirúgás.

45+2. perc Giroud megindul, de Messias jobb oldali beadása Rrahmanié.

Az előző 5 itteni meccsén e két csapatnak átlagban 4.4 gól esett, mindig legalább három. Remény.

45+1. perc
Di Lorenzo megindul a jobb oldalon, ellöki azonnal Tonali, Politanót közben nagyon leszidja Spalletti.

45. perc Calabria beadása sem az igazi. Négy perc a ráadás.

44. perc Osimhen átlépi, Insigne indul... Fabián eladja.

Volt arsenalosok egymás között...

39. perc Olivier Giroud kap sárga lapot a kapus ellökéséért. Még össze is fejeltek a végén, ápolás.

37. perc Amir Rrahmani kap sárga lapot Hernández felvágásáért, jogosan. Kegyetlenül, nyújtott lábbal, bokára.

31. perc Messias megindul, Lobotka azonnal felrúgja.

30. perc Leao passzát Tonali 30-ról jócskán a léc fölé vágja.

A Milan az előző itteni meccsén megnyerte, de 1981 óta nem tudott kétszer sorozatban győzni Nápolyban. Akkor is csak egy öngóllal sikerült ez.

30. perc
Támad a Milan, fantázia nélkül, Rui szereli Messiast, de ő is azonnal eladja.

27. perc
Giroud folytatja, de látszik az arcán, nincs túl jól. Húzza a lábát is.

26. perc Rebic elindul melegíteni, a közönség nem örül. Többen is követik.

23. perc Kalidou Koulibaly odalép Giroud-nak a saját rossz indítása után. Sárga lap, és hossszasan ápolják az éket a pályán.

21. perc Leao két remek csel után már az ötös bal sarka előtt jár, de közbelép Fabián. A kirúgás után Osimhen elfejeli a labdát Messias elől, de a brazil ballal véletlenül férfiasságon csapja az éket. Ápolás.

19. perc Tonali három méterről a léc alá fejelné a beadást, de Opsina hatalmasat véd. Szabadrúgás aztán, fellökte Tonali Ruit.

17. perc Hernández kiharcol egy szögletet Fabián mellett a bal szélen.

A Milan csak kettőt nyert előző 14 meccsén a Napoli ellen, nyolc vereség mellett. Az utóbbi kettőt is elbukta, mindannyiszor egy nullára.

13. perc Tomori szereli a bal kapufa mellett Osimhent, Kalulu segítségével. Hopp, előbbi elengedte előbb a szélen az éket, majd jobb kézzel hatalmasat lök rajta... A VAR most sem jelez.

10. perc Di Gennaro beadását elvéti a 16-oson belül Osimhen, a másik oldalon Bennaszer elől ment az ötös előterében Koulibaly, tisztán. Messias jobb oldali beívelését követően.

8. perc Stefano Pioli kap sárga lapot. Kitalálták, reklamált. Büntetőt.

Volt érintés, a bekk jobb combjával eltolta a milanos bal combját, nem is kicsit.

5. perc Bennaszer elesik a 16-oson belül Koulibaly mellett, Giroud perdítése után... tovább! A VAR nem is ketyeg.

2. perc Insigne jobb oldali beadását jobbal a léc fölé vágja tízről, középről Rrahmani!

1. perc Helyzettel, az ötös jobb sarkán Osimhen sarkaz Zielinski elé, aki lőne is jobbal, de közbelép Messias.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak világoskék mezben és fehér nadrágban, a vendégek piros-fekete mezben és fekete nadrágban.

Spalletti még soha nem kapott ki Piolitól: 8 siker és 3 iksz.

Az olasz élvonalban rangadóval zárul a vasárnap este: a bajnokságot a 15. forduló után újra vezető Napoli fogadja a második helyezett Milant. A hazai együttes nyolc, a vendégalakulat pedig öt bajnoki mérkőzése óta veretlen. Egyik oldalon sem ez a leghosszabb pozitív széria, mivel mindkét együttes november végén, a 13. körben kapott ki először. Mérlegük megegyezik (17–6–4), de a hazaiak gólkülönbsége jobb. Az őszi találkozójukat a Napoli nyerte meg 1–0-ra.
Napoli–Milan 2018–2019: 3–2, 0–0, kupa: 0–2, 2019–2020: 2–2, 1–1, 2020–2021: 1–3, 1–0, az ősszel: 1–0

Egy kis örökmérleg: 153 mérkőzés, 46 nápolyi és 58 milánói sikerrel, 173, ill. 214 rúgott góllal.