A Milan felőrölte a Romát, győzelemmel közelít az élbolyhoz

R. Gy.R. Gy.
2020.06.28. 17:00
A Milan megérdemelten nyert (fotó: AFP)
A Milan csapata a Romát fogadta az olasz Serie A 28. fordulójában, és nagyon fontos három pontot szerzett. Az első félidő inkább a fővárosiaké volt, de a másodikban felőrölte ellenfelét a Milan, és megérdemelten győzött.
OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ

Milan–Roma 2–0 (Rebic 76., Calhanoglu 89. – 11-esből)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

A Milan az Európa-liga szereplésre hajt, a Romának még a BL-indulás sem tűnik elérhetetlennek. Ennek a szellemében jó meccsre volt kilátás, ugyanakkor „olasz módra” akár a kockázatvállalás minimumra szorítása is benne volt a pakliban.

Az első félidő alapján úgy tűnt, a Roma gondolja komolyabban, hogy megnyerheti a meccset, mert mindjárt az elején fölénybe került, és a Milan csak védekezett. A 20. percben Dzeko szerezhetett volna gólt, de nagy helyzetben nem találta el a fejese a kaput.

Az Inter parmai győzelméről ide kattintva olvashat!
A Napoli és az Atalanta újabb sikerét itt találja!

Majdnem fél óra kellett ahhoz, hogy feljegyezhessük az első Milan-lövést is, bár Bonaventura nagyon rosszul találta el a labdát. A félidő második részében magára talált valamelyest a Milan, és akár a vezetést is megszerezhette volna, ha a 39. percben Calhanoglu nem fejel fölé ordító helyzetben. Ettől eltekintve lényegében a Roma akarata érvényesült, de gólt nem látott a nézők nélküli San Siro.

A második félidőt nagyon határozottan kezdte a Milan, beszorította ellenfelét, de a kaput sehogyan sem sikerült eltalálni, a lövések lepattantak vagy elkerülték a kaput. Egy óra játék után – talán a nagy meleg tette – visszavettek az iramból a csapatok. Amikor újra magukhoz tértek, akkor fokozta a nyomást a Milan, és most már Mirante védéseire is szüksége volt a vendégeknek, hogy tartsák a döntetlent.

Aztán a 76. percben már sem Mirante, sem a kapufa nem segített a Román. Óriási tűzijáték után Rebic előbb a kapufát találta el, de szerencséje volt, mert visszapattant elé a labda, és másodszorra már kegyetlenül bevágta a Milan vezető gólját. 1–0

Későn ébredt a Roma, de már nem tudott felpörögni, ráadásul Smalling rossz szerelési kísérlete után még egy tizenegyest is rúghatott a Milan, amelyet a 89. percben Calhanoglu kegyetlenül bevágott. 2–0

Ezzel a Milan nagyon fontos három pontot szerzett, a Roma pedig bánthatja, hogy az első félidőben nem tudta kihasználni a lehetőségeit.

A további vasárnapi párosítás
Vasárnap

Napoli–SPAL 3–1 (Mertens 4., Callejón 36., Younes 78., ill. Petagna 29.)
Sampdoria–Bologna 1–2 (Bonazzoli 88., ill. Barrow 72. – 11-esből, Orsolini 75.)
Sassuolo–Hellas Verona 3–3 (Boga 53., 77., Rogério 97., ill. Lazovics 51., Stepinski 57., Pessina 68.)
Udinese–Atalanta 2–3 (Lasagna 31., 87., ill. D. Zapata 9., Muriel 71., 79.)
Parma–Internazionale 1–2 (Gervinho 15., ill. De Vrij 84., Bastoni 87.)

Pénteken játszották
Juventus–Lecce 4–0
(Dybala 53., C. Ronaldo 61. – 11-esből, Higuaín 83., De Ligt 85.)
Szombaton játszották
Brescia–Genoa 2–2(A. Donnarumma 10., Semprini 13., ill. Falque 38. – 11-esből, Pinamonti 70. – 11-esből)
Cagliari–Torino 4–2(Nández 12., G. Simeone 17., Nainggolan 46., Joao Pedro 69. – 11-esből, ill. Bremer 60., Belotti 65.)
Lazio–Fiorentina 2–1(Immobile 67. – 11-esből, Luis Alberto 83., ill. Ribéry 25.)

1. Juventus 28 22 3 3 56–24 32 69
2. Lazio 28 20 5 3 64–27 37 65
3. Internazionale 28 18 7 3 56–29 27 61
4. Atalanta 28 17 6 5 80–39 41 57
5. Roma 28 14 6 8 53–38 15 48
6. Napoli 28 13 6 9 46–37 9 45
7. Milan 28 12 6 10 34–35 –1 42
8. Parma 28 11 6 11 38–35 3 39