Serie A: Lukaku betalált, az Inter legyőzte az Udinesét

R. D. P.R. D. P.
2023.02.18. 22:45
Romelu Lukaku büntetőből volt eredményes, az Inter legyőzte az Udinesét (Fotó: Getty Images)
Az Inter győzelmével ért véget az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának utolsó szombati mérkőzése: a milánóiak az Udinese ellen győztek hazai pályán (3–1).

Góllal hálálta meg a bizalmat az Inter kezdőcsapatába ezúttal is bekerülő Romelu Lukaku, aki a 20. percben vezetést szerzett a hazai pályán játszó milánóiaknak: a belga válogatott csatár tizenegyesből volt eredményes (VIDEÓ ITT) – Lukaku első próbálkozását Marco Silvestri szabálytalanság árán védte ki, így a büntetőt megismételtette a játékvezető. Az Udinese az első játékrészben egyetlen kaput eltaláló lövést jegyzett, azzal viszont ki is egyenlítettek a vendégek: Sandi Lovric nem sokkal a szünet előtt egalizált Roberto Pereyra kiváló előkészítéséből (VIDEÓ ITT).

A fordulást követően az Inter vezetőedzője, Simone Inzaghi több változtatást is végrehajtott, Lukakut például a világbajnok Lautaro Martínez váltotta, Marcelo Brozovic helyére pedig Hakan Calhanoglu érkezett. A hazaiak újabb gólját mégsem ők, hanem két kezdőember hozta össze: Federico Dimarco beadására Henrih Mhitarjan érkezett, az örmény elegáns mozdulattal vette be Silvestri kapuját (VIDEÓ ITT). A hajrában végül Lautaro Martínez is betalált (VIDEÓ ITT), amire a vendégeknek már nem volt válaszuk, így az Udinese zsinórban a negyedik meccsén sem tudott nyerni, az Inter pedig megerősítette második helyét a Serie A tabelláján.