Serie A: ismét Osimhen és Kvarachelia szállította a győzelmet – idegenben nyert a Napoli

L. M.L. M.
2023.02.17. 22:58
Hvicsa Kvarachelia (balra) az első, Victor Osimhen a második gólt szerezte (Fotó: Getty Images)
Hvicsa Kvarachelia és Victor Osimhen góljával 2–0-ra megverte a Napoli a Sassuolót a Serie A 23. fordulójának nyitó meccsén. Luciano Spalletti együttese a győzelmének köszönhetően már 18 ponttal vezeti a tabellát az Inter előtt, ugyanakkor a fekete-kékek ebben a fordulóban még nem léptek pályára.

Már a 12. percben megszerezte a vezetést a Napoli Hvicsa Kvarachelija remek szólóját követően. A félpályán vette fel a labdát a grúz szélső, egy elegáns mozdulattal megverte Maxime Lopezt, majd elment a becsúszó Armand Laurienté mellett, a többi védő pedig nem lépett ki rá, a tizenhatosra érve laposan lőtt, és a labda a kapu jobb alsó sarkában kötött ki (0–1). VIDEÓ ITT!

Nem sokkal később közel járt az egyenlítéshez a Sassoulo, Laurienté a kapufát találta el a tizenhatoson belülről. A 33. percben viszont ismét Andrea Consigli hálója rezzent meg, a góllövőlistát vezető Victor Osimhen talált be. A nigériai két hazai védő között bújt ki, majd éles szögből lőtt, a kapus pedig nem ért le a rövidre (0–2). VIDEÓ ITT!

A 41. percben úgy tűnt, szépítenek a zöld-feketék, Laurienté továbbította a hálóba Davide Frattesi passzát, de a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot.

A hosszabbításban a harmadik gólját is megszerezte a Napoli, Giovanni Simeone Hirving Lozano beadása után fejelt a kapuba a védője mellett, azonban ez a gól sem maradt az eredményjelzőn, ugyanis a mexikói lesen kapta a labdát.

A Napoli a sikerének köszönhetően tovább növelte az előnyét a tabellán, már 18 pont van közte és a második Inter között, igaz, Simone Inzaghi együttese csak szombaton lép pályára ebben a fordulóban.