Hiába kapta meg az esélyt a Napoli, a Juve behúzta az elhalasztott meccset

BALÁZS DÁVID KÁROLYBALÁZS DÁVID KÁROLY
2021.04.07. 18:30
Paulo Dybala sérüléséből visszatérve rögvest gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójából elmaradt mérkőzésén a Juventus legyőzte a Napolit Torinóban. A 28. fordulóból lejátszott találkozón az Internazionale legyőzte a Sassuolót, így már 11 pont az előnye a második helyezett AC Milannal szemben.

SERIE A
3. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Juventus–Napoli 2–1

Torino, Allianz Stadion, zárt kapuk mögött. V: Maurizio Mariani
Juventus:
Buffon – Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro – Cuadrado (McKennie, 69.), Bentancur, Rabiot, Chiesa (Arthur, 80.) – Morata (Dybala, 69.), C. Ronaldo. Vezetőedző: Andrea Pirlo
Napoli: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Hysaj (Mário Rui, 76.) – Fabián Ruiz (Petagna, 89.), Demme (Osimhen, 54.) – Lozano (Politano, 54.), Zielenski, Lo. Insigne – Mertens (Elmasz, 76.). Vezetőedző: Gennaro Gattuso
Gólszerző: C. Ronaldo (13.), Dybala (73.), ill. Lo. Insigne (90. – 11-esből)

Remekül kezdte a mérkőzést a Juventus, amely már a második percben megszerezhette volna a vezetést: Danilo beadására Cristiano Ronaldo érkezett remek ütemben, ám a portugál klasszis nem tudott a kapuba bólintani. A 13. percben azonban már nem hibázott: Federico Chiesa bolondította meg a védőjét a szélen, majd centerezett középre, ahol Ronaldo várta labdát és lőtt 11 méterről kapásból a jobb sarokba (1–0).

A 34. percben Chiesát buktatta a játéktéren kívül Hirving Lozano, viszont a játékvezető nem ítélt tizenegyest az eset után. Ahogy pár perccel később a túloldalt, a Napolinak sem, amikor Piotr Zielenski esett el a büntetőterületen belül. Mindkét szituáció erősen vitatott volt.

A fordulás után a Napoli átvette a kezdeményezést, Andrea Pirlo együttese a kontrákra rendeződött be. A 48. percben Giovanni Di Lorenzo révén megszületett az első kaput eltaláló vendég kísérlet, majd szűk egy óra elteltével az első komolyabb Gianluigi Buffon védés is, aki ezúttal Wojciech Szczesny helyett védte a hazaiak kapuját.

A 69. percben pályára lépett a sérüléséből visszatérő Paulo Dybala, aki négy perccel később már eredményes is volt: az argentin támadó a tizenhatos vonalánál vett át egy labdát, majd a kapura ráfordulva laposan rúgta ki a jobb alsó sarkot (2–0).

A hajrát nagyon megnyomta a Napoli, amely a rendes játékidő utolsó percében tizenegyeshez jutott: a labda mögé Lorenzo Insigne állt, aki magabiztosan értékesítette a büntetőt (2–1).

Több gól már nem esett, így a Juventus egy nagyon fontos mérkőzésen, az első félidőben különösen jól játszva diadalmaskodott, és fellépett a tabella harmadik helyére, egy pontra megközelítve a második AC Milant. A Napoli vereségével viszont továbbra is az ötödik, ám nagyon szoros a küzdelem a Bajnokok Ligáját érő helyekért folytatott küzdelemben.

SERIE A
28. FORDULÓ
Internazionale–Sassuolo 2–1
(Lukaku 10., Lautaro Martínez 67., ill. H. Traoré 85.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A JUVENTUS 2–1-RE LEGYŐZTE A NAPOLIT!

90+3. perc: Osimhen lövését blokkolják a hazaiak.

90. perc: 4 perc a ráadás!

Lorenzo Insigne a jobb alsó sarokba lőtt, míg Buffon a másik oldalt választotta.

90. PERC: GÓL – INSIGNE GÓLJÁVAL SZÉPÍTETT A NAPOLI! 2–1

89. perc: Fabián Ruiz helyére Petagna érkezik.

88. perc: Tizenegyeshez jut a Napoli, Chiellini akasztotta Osimhent!

87. perc: Jól védekezik a torinói gárda.

84. perc: Mário Rui a sorfalba bombázta a labdát.

83. perc: Politano esett át Dybala lábán – jó helyről jöhet a vendégek szabadrúgása.

81. perc: Rrahmani belépője ért sárga lapot.

80. perc: Chiesát váltja Arthur.

79. perc: Kétségbeesetten próbálkozik a Napoli, de a Juve állja a sarat.

76. perc: Mertens és Hysaj megy le, helyükre Mário Rui és Elmasz érkezik.

A sérüléséből visszatért Paulo Dybala vette át a labdát a tizenhatos vonalánál, majd a kapura ráfordulva laposan rúgta ki a jobb alsó sarkot.

73. PERC: GÓL – EZ ÁM A CSERE! PAULO DYBALA MEGDUPLÁZTA A JUVE ELŐNYÉT! 2–0

71. perc: Buffon egy újabb lövést tenyerelt oldalra, Fabián Ruiz tüzelt.

69. perc: Morata helyére Dybala érkezík, míg Cuadradót McKennie váltja.

68. perc: Remek ütemben lépett ki a kapujából és csúszott ki a labdára a 43 éves Buffon.

67. perc: A hazaiak kontrából veszélyeztettek, de az akció végül nem alakult ki gólhelyzet.

64. perc: Egyre paprikásabb a hangulat.

62. perc: A második félidőben átvette a kezdeményezést a Napoli, a Juve kontrákra helyezkedett be.

60. perc: Chiesa rontott hatalmasat ziccerben, viszont fellélegezhet, mivel lesről tette.

59. perc: Insigne verte meg egy az egyben De Ligtet, majd tüzelt, de lövését Buffon hárította.

57. perc: Alex Sandro blokkolását és Chiellini védekezését kellett visszanézni, de ezúttal sincs büntető.

56. perc: Osimhen lövését blokkolták a torinóiak.

54. perc: Alex Sando „sárgult be”.

54. perc: Lozanót váltja Politano, míg Osimhen Demme helyére érkezik.

53. perc: Cuadrado lövése kerülte el Meret kapuját.

52. perc: Úfent alaposan feltolta a védelmét a Napoli.

50. perc: Chiesa bólinthatott 12 méterről, ám alaposan célt tévesztett.

48. perc: Di Lorenzo éles szögből leadott lövését ütötte ki Buffon, majd a kipattanót magasan a kapu fölé lőtték a vendégek.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! CRISTIANO RONALDO GÓLJÁVAL ELŐNYBEN A JUVENTUS!

45. perc: 1 perc a ráadás!

45. perc: Zielenski esett el a tizenhatoson belül, de büntetőt most sem ítélt a játékvezető.

44. perc: Egyre több a szabálytalanság és egyre feszültebbek a játékosok.

41. perc: Egy hazai kontra végén került ígéretes helyzetbe Chiesa, ám ő is a kapu fölé durrantott.

40. perc: Lorenzo Insigne távoli lövése szállt nem sokkal a kapu fölé.

40. perc: A félidő hajrájára ismét felélénkült a meccs.

38. perc: Cuadrado közeli lövését védte magabiztosan Meret.

34. perc: Chiesát buktatja a játéktéren kívül Lozano, viszont tizenegyes nem járt az eset után.

31. perc: Egy picit többet van a labda a hazaiaknál (52%).

Giorgio Chiellini ma utolérte mérkőzésszámban Giuseppe Furinót, aki a Juventus történetének negyedik legtöbbett foglalkoztatott játékosa volt – eddig.

26. perc: Morata centerezése nem jutott el C. Ronaldóig, aki ziccerbe kerülhetett volna.

24. perc: A Napoli is magasan letámad, megnehezítve ezzel az ellenfél labdakihozatalát.

22. perc: Koulibaly rossz ütemű belépője után villant a mérkőzés első sárga lapja.

19. perc: Hat torinói lövést is feljegyezhettünk már, igaz, egyedül C. Ronaldo góljánál találta el a kaput a címvédő.

16. perc: Fabián Ruiz került tisztán lövőhelyzetbe, ám nagyjából 20 méterről alaposan célt téveszett.

Chiesa parádés cseleket mutatott be a szélen, alaposan megforgatta védőjét, majd középre passzolt, ahol Cristiano Ronaldo 11 méterről laposan a hosszú sarokba lőtte a labdát.

13. PERC: GÓL – CRISTIANO RONALDO EZÚTTAL NEM HIBÁZOTT, VEZET A JUVENTUS! 1–0

11. perc: Lozano elől most a Juve-védők tisztáztak. Alex Sandro minden bizonnyal góltól mentette meg a csapatát.

10. perc: Morata tűvoli löketét blokkolta Koulibaly.

9. perc: Chiesa elé került Koulibaly tisztázása, ám a torinói játékos lövését blokkolták a védők.

8. perc: A Juventus magasan kezdi meg a letámadást.

6. perc: Eseménydús öt percen vagyunk túl!

6. perc: A szöglet után nem alakult ki veszély.

5. perc: Juventus-sarokrúgás.

3. perc: A túloldalt Zielenski kapta meg tisztán a labdát a tizenhatoson belül, ám fölédurrantott. Jól indul a mérkőzés!

2. perc: Danilo beadása után C. Ronaldo fejelhetett közelről, óriási ziccerben, de bólintása elkerülte a kaput!

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Juventus zebramintás mezben, míg a Napoli sötétszürke szerelésben látható.

A HAZAIAK KAPUJÁT GIANLUIGI BUFFON VÉDI!

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, október elején rendezték volna meg a Juventus és a Napoli torinói összecsapását. A vendégek azonban nem indultak el a mérkőzésre, mert a helyi egészségügyi hatóság korlátozásai miatt nem hagyhatták el a várost. A Juventus eközben a szabályok szerint kiállt a mérkőzésre, amelynek az ilyen esetekben kötelező 45 perces várakozás után vége szakadt.

Az olasz szövetség mivel nem járult hozzá a halasztáshoz, ezért a meccs három pontját 3–0-s gólkülönbséggel a torinóiaknak ítélték, ráadásul a déli csapattól büntetésből még egy pontot is levontak. A nápolyi klubot azért marasztalták el, mert a szövetség szerint nem volt jogos az indokuk, hogy október 4-én koronavírusos esetekre hivatkozva nem álltak ki a címvédő Juventus elleni rangadóra.

Olaszországban az európai szövetség (UEFA) által alkalmazott koronavírus-járvánnyal kapcsolatos eljárásrendet alkalmazzák, eszerint ki kell állni az adott mérkőzésre, amennyiben egy csapatnak van 13 bevethető játékosa, köztük egy kapus. A találkozó időpontjában ugyan csak két nápolyi futballista küzdött a betegséggel, de az együttes vezetőségének érvelése szerint a helyi hatóságok nem engedték elutazni a gárdát Torinóba.

Az olasz sportági szövetség november 10-én utasította el a Napoli fellebbezését, ugyanakkor a klub nem nyugodott bele a döntésbe, ezért a CONI-hoz fordult. Az Olasz Olimpiai Bizottság végül december 22-án elfogadta a Napoli labdarúgócsapatának fellebbezését, ami értelmében pótolni kell a Juventus elleni bajnoki találkozót.

A Napoli így visszakapta a büntetésből levont pontját, míg a Juventustól a korábban megítélt három pontot levonták.

A döntés értelmében ma pótolják be a csapatok az elmaradt bajnokit. Ezt korábban kisebb bosszúsággal fogadta a torinóiakat irányító Andrea Pirlo, akinek reakcióját nem hagyta szó nélkül Aurelio De Laurentiis, a Napoli elnöke.

„Nem bánjunk, hogy újra fel kell készülnünk a Napoli elleni mérkőzésre, inkább csalódottak vagyunk, hogy más csapatoknak úgy kellett kiállniuk egy-egy mérkőzésre, hogy sokkal több volt a koronavírus-fertőzött, mint akkor a nápolyiaknál” – szúrt oda egyet a döntés meghozatala után a riválisnak Pirlo.

A torinóiak edzőjének nyilatkozata finoman fogalmazva sem nyerte el Aurelio De Laurentiis tetszését, a Napoli elnöke szerint Pirlónak inkább az edzői feladataival kellene foglalkoznia.

„Pirlo nem jogász, nem ismer minden ilyenkor alkalmazandó eljárást, és nincs tisztában azzal, hogy mi történt pontosan. Maradjon meg edzőnek, és hagyja meg az ilyesfajta megszólalásokat a klub képviselőinek.”

Minden bizonnyal egyik csapat sem gondolta volna, hogy fej fej mellett fognak állni, amikor sorra kerül a 3. fordulóból elhalasztott bajnoki. Márpedig ez a helyzet: a Juventus és a Napoli is 56 ponttal áll 28 forduló után, ezért óriási a tétje a mai találkozónak. A bajnoki címre esélye reálisan egyik gárdának sincsen, viszont a Bajnokok Ligáját erő további három helyért hatalmas lesz a küzdelem. Ha a címvédő ma kikap, visszacsúszik az ötödik helyre és lépéshátrányba kerül a riválisokkal szemben 10 fordulóval a vége előtt.

A Juventus nincs jó formában, legutóbbi két mérkőzésén nyeretlen maradt, míg a Napoli két rangadót is megnyerve immár négy találkozó óta hibátlan, összességében pedig hét tétmeccs óta nem talált legyőzőre.

A két csapat 2021-ben már kétszer is megütközött: előbb az olasz Szuperkupa-mérkőzés keretein belül, amelyet Cristiano Ronaldóék nyertek meg januárban, a februári bajnokijukon azonban a napolyiak diadalmaskodtak.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A JUVENTUS–NAPOLI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!