R. P.
2022.09.12 22:45 Frissítve: 2022.09.12 22:57

Serie A: izgalmas meccsen nyert a Roma az Empoli ellen

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójának záró mérkőzésén a Roma idegenben 2–1-re legyőzte az Empolit.

Dybala gólt és gólpassz jegyzett (Fotó: AFP)

Paulo Dybala a 17. percben a tizenhatoson kívülről látványos lövéssel szerezte meg a vezető gólt a Romának.

Az Empoli nem adta fel, és még az első félidőben egyenlített. A Roma védelme teljesen lefagyott Filippo Bandinelli fejes góljánál.

Az Empoli a vezetést is megszerezhette volna a második félidőben, mert akadt hozzá helyzete, ám helyette ismét a rómaiak jutottak előnyhöz Tammy Abraham révén.

A 80. percben Lorenzo Pellegrini pontot tehetett volna az i-re, ha berúgja a tizenegyest. Csakhogy kihagyta, így az Empolinak reális esélye maradt a pontszerzésre. De a hazaiak is csak kapufáig jutottak, ráadásul Jean Akpát még ki is állították.

Maradt az 1–2, a Roma az ötödik helyre jött fel a tabellán.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Empoli–Roma 1–2
(Bandinelli 43., ill. Dybala 17., Abraham 71.)
Kiállítva: Jean Akpa (Empoli, 87.)
Korábban
Juventus–Salernitana 2–2 (Bremer 51., Bonucci 90+3., ill. Candreva 18., Piatek 45+4. – 11-esből)

Atalanta–Cremonese 1–1 (Demiral 74., ill. Valeri 79.)
Bologna–Fiorentina 2–1 (Barrow 59., Arnautovic 62., ill. Quarta 54.)
Lecce–Monza 1–1 (J. González 48., ill. Sensi 35.)
Sassuolo–Udinese 1–3 (Frattesi 33., ill. Beto 75., 90+3., Samardzic 90+1.)
Lazio–Verona 2–0
 (Immobile 68., L. Alberto 90+6.)

Sampdoria–Milan 1–2 (Djuricsics 57., ill. Junior Messias 6., Giroud 67. – 11-esből)
Napoli–Spezia 1–0
(Raspadori 89.)
Internazionale–Torino 1–0 (Brozovic 89.)

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

A „zebrák” négy egymás elleni mérkőzés után győzték le az Intert.

2022.11.03 00:09:19

ALAPVONAL. Úgy 36 millió euró járna Allegrinek, hiszen még több mint két év van hátra a szerződéséből. Ráadásul nem elhanyagolható szempont, hogy a hosszú távra megoldást jelentő nevek közül jelenleg csak Zinédine Zidane és Thomas Tuchel elérhető.

2022.10.17 21:41:30

ALAPVONAL. A vezetőség pajzsként használja a sérült játékosokat, Pogba és Chiesa visszatérésétől várják a csodát, de ez mellébeszélés. A Juventus stílusa most nem modern, nincs benne dinamika, sok és gyors futás, még kevesebb elöl a kreativitás, és persze a manapság hatékony letámadás, agresszív labdaszerzés sem működik.

2022.10.10 20:50:33

ALAPVONAL. Nyilván nem véletlen Maradona mind sűrűbb emlegetése és a hozzá kapcsolódó párhuzamok. Eddig csak az argentin csillaggal a csapatban tudott bajnoki címet és európai kupát nyerni a Napoli. Márpedig ebben az idényben immár aligha lehet más a cél, mint begyűjteni egy nagy trófeát odahaza vagy Európában, az eddigi szereplés minden reményre feljogosítja a csapatot.