Serie A: hármat lőtt Salernóban a Torino, és már hetedik

B. A.B. A.
2023.09.18. 20:30
Nemanja Radonjics duplázott, magabiztosan nyert a Torino (Fotó: Getty IMmages)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójának hétfői játéknapján a Torino 3–0-ra nyert a Salernitana vendégeként, míg a Bologna gól nélküli döntetlent játszott Veronában.

Az előző idényben a Torino és a Salernitana mindkétszer kétgólos döntetlent játszott. Most azonban a torinóiak nem bízták a véletlenre, és már a 15. percben megszerezték a vezetést. A vendégek szögletét követően a labda Alessandro Buongiornóhoz került, aki az ötösön belülről a kapuba passzolta.

A félidő vége előtt szép, jobb oldali támadás végén Nemanja Radonjics befelé cselezett, majd a tizenhatos vonaláról a kapu bal alsó sarkába csavarta a labdát, megduplázva a vendégek előnyét. A szünet után ismét a szerb középpályás villant. Raoul Bellanova hozta ziccerbe Radonjicsot, aki átvétel nélkül lőtte a labdát a Salernitana kapujába. Guillermo Ochoa ugyan beleért a lövésbe, védeni nem tudott. Nyolc perccel később ismét Radonjics talált be a hazai kapuba, a játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a találatot.

A Salernitana innentől kezdve már csak a szépítésért harcolt, a vendégvédelem azonban jól állta a sarat, így a Torino magabiztosan gyűjtötte be a három pontot. 0–3

A forduló záró mérkőzésén a Verona a Bolognát fogadta. A találkozó kevés izgalmat és helyzetet hozott, a felek összesen háromszor találták el a kaput. A Verona ugyan az első félidőben Isak Hien révén betalált, a játékvezető azonban a videobíró segítségével érvénytelenítette a gólt. 0–0

Fiorentina–Atalanta 3–2
(Bonaventura 35., Lucas Martínez 45., Kouamé 76., ill. Koopmeiners 20., Lookman 53.)
Roma–Empoli 7–0 (Dybala 2., 55. – az elsőt 11-esből, Renato Sanches 8., Grassi 35. – öngól, Cristante 79., R. Lukaku 82., Mancini 86.)
Cagliari–Udinese 0–0
Kiállítva: Wieteska (Cagliari, 90+5.)
Frosinone–Sassuolo 4–2 (Sedira 45+4. – 11-esből, Mazzitelli 70., 76., Pol Lirola 90+6., ill. Pinamonti 7., 24.)
Monza–Lecce 1–1
(Colpani 24., ill. Krsztovics 3. – 11-esből)