Serie A: csütörtökön 4 év börtönre ítélték, vasárnap kezdő volt

P. K.P. K.
2023.05.07. 17:04
Armando Izzo is részese volt a Monza torinói pontszerzésének (Fotó:<a href="https://www.instagram.com/armandoizzoreal"> instagram.com/armandoizzoreal)</a>
A Serie A-ban a 34. forduló előtt 11. helyen álló Torino sokáig vezetett 1–0-ra a Monza ellen, de 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó. A mérkőzésnek különös felhangot adott a vendégeknél kezdőként szereplő, a napokban börtönbüntetésre ítélt, tavaly a Torinótól szerződtetett Armando Izzo ügye...

A Serie A-ban vasárnap délutáni, Torino–Monza mérkőzés meglehetősen érdekes előtörténetét az adta, hogy csütörtökön az olasz bíróság nem jogerősen ugyan, de négy év börtönbüntetésre ítélte a vendégek háromszoros olasz válogatott védőjét, a tavaly a Torinótól szerződtetett, 31 éves Armando Izzót, akit ennek ellenére a kezdőcsapatba jelöltek a monzaiak előző csapata ellen. Izzót fogadási csalással és maffiakapcsolatokkal vádolják, az ügy a 2013–2014-es idényre nyúlik vissza, amikor még a másodosztályú Avellino játékosa volt. A vizsgálat 2016-ban kezdődött, de mivel a csütörtöki ítélet nem jogerős, és a Monza továbbra is hisz alapembere ártatlanságában, végig is játszhatta a vasárnapi találkozót.

A meccsen a 37. percben betaláltak a hazaiak, de Luca Zufferli játékvezető hosszúra nyúló visszanézés után nem ítélt gólt, mert úgy ítélte meg, hogy a találat előtt Antonio Sanabria kézzel vette át a labdát. A második félidőben azonban így is főszerepet játszott Sanabria, ugyanis a 46. percben Nikola Vlasic passzából a tizenhatoson belülről, középről a kapu jobb oldalába lőtt. 1–0

A folytatásban a Monza a sokadik helyzetét gólra váltotta két cserejátékos összjátékából: Andrea Petagna legurításából Gianluca Caprari lőtt nagy gólt 18 méterről. A végén a torinóiak még számon kértek a játékvezetőn egy helyzetet, aminél nem ítélt 11-est a javukra, de az eredmény már nem változott. 1–1

A forduló előtt a két csapatnak ugyanannyi pontja volt, de a Monza egy hellyel megelőzte a Torinót – és ez a helyzet a döntetlennel sem változott.