Serie A: az öltöző tüzesebb volt a meccsnél, az Empoli legyőzte a Leccét

D. Á.D. Á.
2023.04.03. 22:43
Az Empoli fontos meccset nyert meg a kiesés szempontjából (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának hétfői játéknapján az Empoli 1–0-ra legyőzte a Leccét, a Sassuolo pedig 1–1-es döntetlent játszott a Torinóval.

Akik egész nap arra vártak, hogy hétfő este a munka után az Empoli–Lecce Serie A-s mérkőzést megnézzék, azoknak még kicsit várniuk kellett: a találkozót egy órával el kellett halasztani, mivel kisebb tűz ütött ki a hazai öltözőben. A két csapatnak el kellett hagynia az öltözőket, de a tüzet hamar eloltották, senkinek sem esett baja.

A kiesés ellen küzdő csapatok csaptáját végül az Empoli Francesco Caputo tizenegyesgóljával megnyerte. A „kékek” nyolc meccs után győztek újra a Serie A-ban, így négy ponttal meglógtak a 16. Leccétől, amely zsinórban az ötödik mérkőzésén kapott ki.

A késő esti mérkőzésen a Sassuolo nem bírt a Torinóval – a hazaiak Andrea Pinamonti góljával a 36. percben kerültek előnybe, ám Antonio Sanabria a második félidő derekán kiegyenlített, ezt követően pedig már nem változott az állás. Az 1–1-es döntetlen után a Torino a 11., a Sassuolo a 12. helyen áll 28 forduló után.

OLASZ SERIE A
28. FORDULÓ
Empoli–Lecce 1–0
(Caputo 62. – 11-esből)
Sassuolo–Torino 1–1 (Pinamonti 36., ill. Sanabria 66.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Napoli–Milan 0–4 (Rafael Leao 17., 59., Brahim Díaz 17., Saelemaekers 67.)
Roma–Sampdoria 3–0
(Wijnaldum 57., Dybala 88. – 11-esből, El Shaarawy 90+4.)

Bologna–Udinese 3–0 (Posch 3., Moro 12., Barrow 49.)
Monza–Lazio 0–2 (Pedro 13., Sz. Milinkovics-Szavics 56.)
Spezia–Salernitana 1–1 (Shomurodov 70., ill. Caldara 43. – öngól)

Juventus–Hellas Verona 1–0 (Kean 57.)
Cremonese–Atalanta 1–3 (Ciofani 55. – 11-esből, ill. De Roon 44., Boga 73., Lookman 90+3.)
Internazionale–Fiorentina 0–1 (Bonaventura 53.)

1. Napoli 28 23 2 3 64–20 +44 71
2. Lazio 28 16 7 5 44–19 +25 55
3. Milan 28 15 6 7 48–36 +12 51
4. Internazionale 28 16 2 10 47–32 +15 50
5. Roma 28 15 5 8 38–26 +12 50
6. Atalanta 28 14 6 8 47–32 +15 48
7. Juventus 28 18 5 5 46–22 +24 44