Serie A: nagy gólokkal győzte le és előzte meg az Udinesét a Bologna – videók

D. S. B.D. S. B.
2023.04.02. 14:26
Musa Barrow egy góllal és két gólpasszal vette ki a részét a Bologna Udinese elleni sikeréből (Fotó: Getty Images)
Jó kezdésének és remek helyzetkihasználásának köszönhetően hazai pályán simán legyőzte az Udinesét a Bologna az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. A vendéglátó legjobbja a gólja mellett két gólpasszt kiosztó gambiai Musa Barrow volt, de Stefan Posch találata is szépre sikeredett.

Kiválóan kezdte a mérkőzést a házigazda Bologna, amely Stefan Posch 3. percben szerzett bombagóljával szerzett vezetést, az osztrák labdarúgó 26 méterről volt eredményes.

Nem kellett sok a hazai előny megduplázásához, ugyanis a 12. percben Nikolo Moro a vendégek labdavesztését kihasználva a 16-oson kívülről lőtt laposan a jobb alsóba.

Az Udinese a hátrány tudatában feljebb kapcsolt és felborította a pályát, de a szünetig hiába próbálkozott 11 kapura lövéssel, a Bologna mindkét kaput eltalált kísérletéből eredményes volt.

A fordulás után még nagyobb bajba kerültek a vendégek, a már két gólpassznál járó gambiai Musa Barrow ugyanis Moro lekészítése után 16 méterről bevette Marco Silvestri kapuját.

Az Udinese próbált nyomást helyezni a hazaiakra, de hiába volt több lehetősége a vendégeknek, a veszélyesebb helyzetek a Bologna előtt adódtak, amely megérdemelten nyert 3–0-ra.

(Kean 57.)
Cremonese–Atalanta 1–3 (Ciofani 55. – 11-esből, ill. De Roon 44., Boga 73., Lookman 90+3)
Internazionale–Fiorentina 0–1 (Bonaventura 53.)