Serie A: a frissen szerződtetett Correa volt a hős, nyert az Inter

CS. M.CS. M.
2021.08.27. 22:44
Joaquín Correa a debütáló meccsén egyből duplázott az Interben (Fotó: AFP)
Az Inter 3–1-re nyert a Verona ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójának pénteki játéknapján. A címvédő második és harmadik gólját az a Joaquín Correa szerezte, akinek érkezését csütörtökön jelentette be a klub.

Az Inter kezdte jobban a meccset, de az első negyedóra végén Samir Handanovic és Marcelo Brozovic hibáját kíméletlenül kihasználta Ivan Ilics és megszerezte a vezetést a Veronának (1–0). Ezt követően a címvédő még nagyobb mezőnyfölényben játszott, ám csak egy kapura lövésig jutott el a szünetig.

A második játékrész aztán jól indult az Inter számára, ugyanis Lautaro Martínez fejese a hálóban kötött ki a 47. percben (1–1). A folytatásban a Verona próbálta megtartani a labdát, de lehetőségekig nem jutott el, az Inter pedig bár több helyzetet dolgozott ki, egyik sem volt ziccer.

A 83. percben aztán a csereként beállt, és egy nappal korábban szerződtetett Joaquín Correa fejelt egy pazar gólt, majd a 94. percben átlövésből is betalált, így 3–1-re nyert az Inter.

A mérkőzés góljai

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
Verona–Internazionale 1–3 (Ilics 15., ill. L. Martínez 47., J. Correa 83., 90+4.)