Serie A: látványos gólokkal fordított a Samp az Udinese ellen

V. J.V. J.
2021.01.16. 22:47
A hajrában fordított a Sampdoria (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójában a Sampdoria 2–1-re legyőzte az Udinesét, a Bologna 1–0-ra megverte a Hellas Veronát, a Torino és a Spezia pedig 0–0-s döntetlent játszott egymással.

SAMPDORIA–UDINESE 2–1

Az első félidőben még egyik csapat sem talált be, a hazaiaktól életerős lövéssel Mussót nagy védésre kényszerítő Quagliarella, a vendégektől pedig a felső lécet eltaláló De Paul előtt adódott a legnagyobb lehetőség.

A fordulást követően bő tíz perccel viszont megszerezte a vezetést az Udinese. Rodrigo De Paul háromszor is lőtt: az első a védő Colleyról, a második a kapus Auderóról pattant vissza elé, a harmadik próbálkozás nyomán pedig már a hálóban kötött ki a labda. 0–1

A vendégek előnye nem tartott sokáig: nem sokkal később a hazaiak vezettek egy támadást, amit Mandragora szeretett volna megszakítani egy felszabadítással, ám ő a labda helyett Antonio Candreva lábát találta el a tizenhatoson belül, így büntető következett, amelyből a sértett panenkázva lőtt a kapuba. 1–1

Az egyenlítés fellelkesítette az Sampdoriát, amely a hajrában meg is fordította a mérkőzést: Augello rázta le a védőit a bal oldalon, középre ívelt, Ernestro Torregrossa pedig szép mozdulattal fejelte be a labdát az Udinese kapujába, megnyerve csapatának a mérkőzést. 2–1

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Gól nélküli döntetlent játszott egymással a Torino és a Spezia. A vendégek hamar emberhátrányba kerültek: durva belépőt követően Luca Vignali már a 8. percben mehetett zuhanyozni.

A piros lap ellenére a mérkőzés nagyobb helyzetei a vendégek előtt adódtak. Az első félidő hajrájában Piccoli lövését követően nagyot védett Sirigu, a 65. percben pedig Pobega átadásából Marchizza lőtt nem sokkal kapu fölé (0–0).

A középmezőnyhöz tartozó Bologna és a Hellas Verona összecsapása kiegyenlített mérkőzést hozott. A valamennyivel több helyzetet kialakító hazaiak győzelméhez egy tizenegyesgól is elég volt. A 19. percben Marco Silvestri szabálytalansága után a Bologna tizenegyeshez jutott, amelyetRiccardo Orsolini váltott gólra (1–0).

SERIE A
18. FORDULÓ
Sampdoria–Udinese 2–1 (Candreva 67. – 11-esből, Torregrossa 81., ill. De Paul 55.)
Bologna–Hellas Verona 1–0 (Orsolini 19. – 11-esből)
Torino–Spezia 0–0