Serie A: Henry parádés tekeréssel mentett pontot a Veneziának

2021.12.19. 19:58
Gabbiadini (23) a legutóbbi négy bajnokiján négy gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó-élvonal (Seie A) 18. fordulójában vasárnap a Sampdoria Manolo Gabbiadini révén 38 másodperc után vezetést szerezett a Venezia ellen, de ez nem volt elég a három ponthoz, mert Thomas Henry nagyszerű lövéssel egyenlített percekkel a vége előtt. A másik kora esti meccsen a Torino meg tudta tartani előnyét a Hellas Verona ellen, vagyis 1–0-ra győzött.

Egy nap híján egy évvel ezelőtt a Milan Rafael Leao révén megszerezte a Serie A történetének leggyorsabb gólját a Sassuolo elleni bajnokin, s a Sampdoria megpróbált szépen megemlékezni a villámgyors találatról a Venezia ellen egy szintén első perces góllal: Manolo Gabbiadini mindössze 38 másodperc után szerezte meg a vezetést egy igazán szépen felépített támadás végén.

GABBIADINI GÓLJA

Sokáig úgy tűnt, ez elég is lesz a győzelemhez, ám a bő fél órával a vége előtt csereként pályára lépő Thomas Henry röviddel a rendes játékidő lejártát megelőzően egy labdaszerzést követő gyors egyéni akció befejezéseként nagyszerű tekeréssel egyenlített, ezzel sorozatban második döntetlenjéhez segítve hozzá a Veneziát.

HENRY EGYENLÍTÉSE

A másik kora esti mérkőzésen a Torino fogadta a Hellas Veronát, amely a 24. percben emberhátrányba került, miután Giangiacomo Magnani a tizenhatos vonala előtt lerántotta Antonio Sanabriát – igaz, a piros lap csak videózás után került elő a játékvezető zsebéből. A megítélt szabadrúgást követően a beívelt labda egyedül találta az ötös előterében Tommaso Pobegát, aki köszönte szépen, és nem is hibázta el a lehetőséget.

MAGNANI KIÁLLÍTÁSA

OLASZ SERIE A
18. FORDULÓ

Sampdoria–Venezia 1–1 (Gabbiadini 1., ill. Henry 87.)
Torino–Hellas Verona 1–0 (Pobega 26.)

KÉSŐBB
Milan–Napoli 0–1 (Elmasz 5.)

KORÁBBAN
Fiorentina–Sassuolo 2–2
(Vlahovics 51., Torreira 62., ill. Scamacca 32., Frattesi 37.)
Spezia–Empoli 1–1 (Marchizza 50. – öngól, ill. Nicolau 72. – öngól)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Bologna–Juventus 0–2 (Morata 6., Cuadrado 69.)
Cagliari–Udinese 0–4 (Makengo 4., Deulofeu 45., 69., N. Molina 50.)

Atalanta–Roma 1–4 (Muriel 45+1., ill. Abraham 1., 82., Zaniolo 27., Smalling 72.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Internazionale 0–5 (Perisic 11., Dumfries 33., A. Sánchez 52., Lautaro Martínez 77., Gagliardini 87.)
Lazio–Genoa 3–1 (Pedro 36., Acerbi 75., Zaccagni 81., ill. Melegoni 86.)

1. Internazionale 18 13 4 1 48–15 +33 43
2. Napoli 18 12 3 3 35–13 +22 39
3. Milan 18 12 3 3 36–20 +16 39
4. Atalanta 18 11 4 3 38–24 +14 37
5. Roma 18 10 1 7 30–20 +10 31
6. Fiorentina 18 10 1 7 33–24 +9 31
7. Juventus 18 9 4 5 25–17 +8 31