Serie A: a Roma négy gólt szerezve győzött Bergamóban

2021.12.18. 16:55
Abraham duplázott Bergamóban (Fotó: AFP)
Az AS Roma 4–1-re legyőzte idegenben az Atalantát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának első szombati mérkőzésén.

A Roma 2017 óta nem tudott győzni Bergamóban, és a két csapat formája alapján előzetesen most sem bízhatott a sikerben. José Mourinho együttese azonban alaposan meglepte vendéglátóját, Tammy Abrahamgóljávalmár az 1. percben megszerezte a vezetést – ez volt az angol válogatott támadó 11. gólja a 2021–2022-es idényben minden sorozatot figyelembe véve. A 27. percben tovább nőtt a fővárosiak előnye, Nicolo Zaniolo volt eredményes. Mégsem mehetett nyugodtan szünetre a vendégcsapat, Luis Muriel az első félidő hosszabbításában szépített.

Egy kis stat: a Roma ezt megelőzően 2018 februárjában szerzett gólt az 1. percben az olasz élvonalban, akkor Cengiz Ünder volt eredményes a Hellas Verona ellen (Opta).

A második félidőben nem jött össze az egyenlítés az Atalantának. Sőt, a 72. percben a Roma másik angol játékosa, Chris Smalling is betalált. Ezt követően folytatódott az angol gólok sora, a 82. percben újra Abraham köszönt be. Hiába volt brutális fölénye labdabirtoklásban az Atalantának, a Roma4–1-re győzött.

OLASZ SERIE A
18. FORDULÓ

Atalanta–Roma 1–4
(Muriel 45+1., ill. Abraham 1., 82., Zaniolo 27., Smalling 72.)

18.00: Sampdoria–Venezia (Tv: Sport1)
18.00: Torino–Hellas Verona (Tv: Sport2)
20.45: Milan–Napoli (Tv: Sport2)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Internazionale 0–5 (Perisic 11., Dumfries 33., A. Sánchez 52., Lautaro Martínez 77., Gagliardini 87.)
Lazio–Genoa 3–1 (Pedro 36., Acerbi 75., Zaccagni 81., ill. Melegoni 86.)