Serie A: őrült meccsen ikszelt a Fiorentina a Sassuolóval

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2021.12.19. 14:29
A Fiorentina remek összecsapáson ikszelt a Sassuolóval (Fotó: Getty Images)
A Fiorentina hazai pályán fantasztikus mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott a Sassuolóval vasárnap, az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójában.

A 7. helyen álló Fiorentina a 12. pozícióban tanyázó Sassuolót fogadta, s remek iramú mérkőzés vette kezdetét. Mindkét csapat előtt adódtak lehetőséget, de az első félidőben csak a vendégek tudtak gólt szerezni, ráadásul kettőt is. A 32. percbenFrattesi remekül hozta fel a labdát, Gianluca Scamaccának passzolt, aki 17 méterről gyönyörűen lőtte ki a bal alsó sarkot. Alig öt perc telt el, amikor kontrát indított a Sassuolo, s kiváló összjáték után Davide Frattesi volt eredményes (0–2). Őrült tempót diktált a Fiorentina, de a szünet előtt nem sikerült szépítenie – ebben közrejátszottConsiglikapus kiváló teljesítménye is, aki bravúrt bravúrra halmozott.

Hat perccel a második játékrész kezdete után jött Dusan Vlahovics, aki védhetetlen bombagóllal 2–1-re módosította az eredményt, s megszerezte 16. találatát a mostani bajnoki évadban. Nem sokat kellett várni az egyenlítésre: két blokkolt lövést követően Lucas Torreira elé pattant a labda, aki közelről nem hibázott (2–2). De újabb fordulatot hozott a mérkőzés: a 68. percben Biraghi – Berardi lekönyöklése miatt – a második sárga lapját is megkapta, emiatt emberhátrányba került a Fiorentina. A meccs továbbra is jó ütemben zajlott, ám újabb gól nem született, 2–2 lett a vége.

OLASZ SERIE A
18. FORDULÓ
Fiorentina–Sassuolo 2–2
(Vlahovics 51., Torreira 62., ill. Scamacca 32., Frattesi 37.)
Kiállítva:Biraghi (Fiorentina, 68.)
Spezia–Empoli 1–1 (Marchizza 50. – öngól, ill. Nicolau 72. – öngól)

KÉSŐBB
18.00: Sampdoria–Venezia (Tv: Sport1)
18.00: Torino–Hellas Verona (Tv: Sport2)
20.45: Milan–Napoli (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Szombaton játszották

Bologna–Juventus 0–2 (Morata 6., Cuadrado 69.)
Atalanta–Roma 1–4
(Muriel 45+1., ill. Abraham 1., 82., Zaniolo 27., Smalling 72.)
Cagliari–Udinese 0–4 (Makengo 4., Deulofeu 45., 69., N. Molina 50.)

Pénteken játszották
Salernitana–Internazionale 0–5 (Perisic 11., Dumfries 33., A. Sánchez 52., Lautaro Martínez 77., Gagliardini 87.)
Lazio–Genoa 3–1 (Pedro 36., Acerbi 75., Zaccagni 81., ill. Melegoni 86.)

1. Internazionale 18 13 4 1 48–15 +33 43
2. Milan 17 12 3 2 36–19 +17 39
3. Atalanta 18 11 4 3 38–24 +14 37
4. Napoli 17 11 3 3 34–13 +21 36
5. Roma 18 10 1 7 30–20 +10 31
6. Fiorentina 18 10 1 7 33–24 +9 31
7. Juventus 18 9 4 5 25–17 +8 31