Serie A: Scamacca sérülés miatt kihagyja az idény elejét

Vágólapra másolva!
2024.08.05. 15:55
Parma v Atalanta - Pre-season Friendly Match
Gianluca Scamacca (Fotó: Getty Images)
Bal térdében elülső keresztszalag-szakadást szenvedett Gianluca Scamacca, ezért az olasz labdarúgó-élvonalban szereplő Atalanta nem számíthat rá az idény első felében.

A 25 éves olasz csatár vasárnap, a Parma elleni felkészülési mérkőzésen sérült meg, amelyen csapata 41-re kikapott, számára pedig a második félidő elején ért véget a játék.

A klub szerint Scamaccára már hétfőn műtét vár, ezért biztosan kihagyja a jövő szerdán sorra kerülő európai Szuperkupa-meccset a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid ellen.

Az Atalanta az elmúlt idényben Európa-ligát nyert, a 20-szoros olasz válogatott futballista pedig hatszor volt eredményes ebben a sorozatban, valamint 12 gólt szerzett a Serie A-ban, amelyben negyedik helyen zárt együttesével.

Scamacca ott volt a múlt hónapban véget ért Európa-bajnokságon a címvédő olasz válogatott tagjaként és a nyolcaddöntőben búcsúzott a tornától.

 

Legfrissebb hírek

Serie A: Zielinski hatalmas gólt lőtt, simán nyert az Inter és a Juventus is

Olasz labdarúgás
6 órája

Serie A: csaknem 30 lövés sem volt elég a comói gólhoz

Olasz labdarúgás
12 órája

A Fiorentina elleni győzelemmel feledtette a BL-búcsút a Napoli

Olasz labdarúgás
2026.01.31. 22:53

Serie A: egyenlítés kétgólos hátrányból, három tizenegyes, drámai győztes gól a Lazio–Genoán

Olasz labdarúgás
2026.01.30. 22:59

Zanoli óriási kiflit rajzolt a pipába – Veronában győzött az Udinese

Olasz labdarúgás
2026.01.26. 22:47

Egy gólért egy pont járt a Romának és a Milannak is

Olasz labdarúgás
2026.01.25. 23:09

Tapad a Juventus: hármat számolt Spalletti csapata a Napolira

Olasz labdarúgás
2026.01.25. 20:18

Serie A: gyorsan döntött az Atalanta, kétgólos hátrányból nyert a Genoa

Olasz labdarúgás
2026.01.25. 17:22
Ezek is érdekelhetik