Serie A: nehezen, de legyűrte az Inter a Romát

2023.10.29. 19:57
Marcus Thuram góljával nyert az Inter a Roma ellen (Fotó: Getty Images)
Nagy mezőnyfölényben játszva nyert 1–0-ra az első helyezett Inter hazai pályán az AS Roma ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 10. fordulójában.

A forduló előtt a tabella első helyén álló Inter hazai pályán nagy fölényben játszott José Mourinho Romája ellen, az első félidőben csak Lautaro Martínezék próbálkoztak kapura lövéssel.

Egy kis stat: a Romával a 2004–2005-ös idény óta először fordult elő, hogy az első félidőben úgy engedett 12 kapura lövést, hogy közben ő eggyel sem próbálkozott.

A játék képe a második félidőben sem változott, Romelu Lukakuék szinte egyáltalán nem voltak veszélyesek Yann Sommer kapujára, miközben Marcus Thuramék továbbra is lendületben maradtak, és az utolsó tíz perc elején Federico Dimarco átadásából a nyáron a Mönchengladbachtól szerződtetett francia támadó góljával behúzták a meccset 1–0-ra. (VIDEÓ ITT)

Az Inter győzelmével továbbra is vezeti a bajnokságot, míg a fővárosiaknak megtört három mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatuk.

KORÁBBAN
Cagliari–Frosinone 4–3(Oristanio 72., Makoumbou 76., Pavoletti 90+4., 90+6., ill. Soulé 23., 37., Brescianini 49.)
Monza–Udinese 1–1(Colpani 27., ill. Lucca 67.)