Serie A: könnyed sikert aratott a Napoli Leccében

B. A.B. A.
2023.09.30. 16:56
Nem okozott gondot a Lecce a Napolinak (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójának nyitómérkőzésén a Napoli magabiztos 4–0-s sikert aratott a Lecce otthonában.

Már negyed órát követően vezetést szerzett a bajnoki címvédő miután Piotr Zielinski beadására Leo Ostigard érkezett remek ütemben, megszerezve első bajnoki gólját. Ezt követően kétszer is egyenlíthetett volna a Lecce, azonban Nikola Krstovic jobb alsó sarokba tartó lövését Alex Meret védte, míg Marin Pongracic a kapu fölé lőtt a 31. percben.

A kihagyott helyzeteket a második félidőben megbosszulta a Napoli. Hvicsa Kvarachelia beadását Victor Osimhen fejelte a kapu jobb oldalába. Ezt követően a vendégek már visszavettek a tempóból, azonban két gólt még így is sikerült elérniük három cserejátékosnak köszönhetően.

Előbb Giacomo Raspadori passzát Gianluca Gaetano váltotta gólra, majd a hosszabbításban Matteo Politano értékesített tizenegyest, amivel beállította 0–4-s végeredményt. A bajnoki címvédő sorozatban két mérkőzésen is négy gólt szerzett, míg Lecce idénybeli második vereségét szenvedte el.

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ
Lecce–Napoli 0–4 (Ostigard 16., Osimhen 51., Gaetano 88., Politano 90+5. – 11-esből)

KÉSŐBB
Salernitana–Internazionale 0–4 (Lautaro Martínez 62., 77., 85., 89. – a harmadikat 11-esből)
Milan–Lazio 2–0 (Pulisic 60., Okafor 88.)