Serie A: miért nem volt jelvény Cristiano Ronaldo mezén?

H. D.H. D.
2019.09.02. 15:09
null
Cristiano Ronaldo mezén az első és a második fordulóban sem volt ott a különleges jelvény (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság előző idényének legjobbjai különleges jelvénnyel a mezükön szerepelnek a Serie A jelenlegi kiírásában – kivéve a 2018–2019-es idény legjobbjának választott Cristiano Ronaldo, aki úgy döntött, nem viseli majd a jelvényt a mezén.

 

A Serie A 2018–2019-es idénye után díjazták a legjobb kapust (Samir Handanovic), védőt (Kalidou Koulibaly), középpályást (Szergej Milinkovics-Szavics), csatárt (a gólkirályi címet is megszerző Fabio Quagliarella), és fiatalt (Nicolo Zaniolo), továbbá a bajnokság legjobbjának Cristiano Ronaldót választották meg.

A felsorolt játékosok a jelenlegi idényben egyedi jelvénnyel ellátott mezben játszhatnak a bajnokságban, ám ezt a lehetőséget – egyedüliként – Cristiano Ronaldo visszautasította. Az ötszörös aranylabdás portugál klasszis indoklása szerint azért nem élt a lehetőséggel, mert ezzel nem akarja kiemelni magát a csapattársai közül.

Kalidou Koulibaly (Fotó: AFP)
Kalidou Koulibaly (Fotó: AFP)
Szergej Milinkovics-Szavics (Fotó: AFP)
Szergej Milinkovics-Szavics (Fotó: AFP)
Nicolo Zaniolo (Fotó: AFP)
Nicolo Zaniolo (Fotó: AFP)
Legfrissebb hírek

Felemás favoritok, futballtörténeti rekordok és minden idők legtöbb gólja – ilyen volt a vb második csoportfordulója

Foci vb 2026
3 órája

Videó: így reagált Cristiano Ronaldo azokra a kérdésekre, melyekben szóba kerültek Messi góljai

Foci vb 2026
4 órája

Nagyszerű lenne – Cristiano Ronaldo az esetleges Messi elleni vb-meccsről

Foci vb 2026
5 órája

Amerikai pite: mentális feltámadás és két gól Cristiano Ronaldótól – vb-kibeszélő, 13. nap

Foci vb 2026
5 órája

Így értékelte Cristiano Ronaldo az üzbégek elleni sikert

Foci vb 2026
15 órája

Cristiano Ronaldo: Olyan volt, mintha már visszavonultam volna a futballtól

Foci vb 2026
15 órája

Ronaldo hatodik vb-jén volt eredményes, miközben harmadik leghosszabb válogatottbeli gólcsendje szakadt meg

Foci vb 2026
15 órája

Cristiano Ronaldo lett a mezőny legjobbja

Foci vb 2026
16 órája
Ezek is érdekelhetik