Napoli: „Csak a kínaiak vihetik” – hosszabbított a sztár

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.05.27. 16:52
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Napoli meghosszabbította Dries Mertens szerződését.

A 30 esztendős, 57-szeres belga válogatott támadó félelmetes szezont produkál – 45 mérkőzésen összesen 33-szor volt eredményes, emellett kiosztott 15 gólpasszt is.

Csodálatos formájának köszönhetően Mertens több másik élcsapat figyelmét is magára vonta, ám Aurelio De Laurentiis, a Napoli elnöke szombaton bejelentette, hogy a játékos meghosszabbította szerződését a klubbal, és immár 2020 nyaráig köti megállapodás a nápolyiakhoz.

De Laurentiis a szerződés megkötése után érdekes részletet árult el.

„Mertens még évekig nálunk marad, kivéve, ha úgy dönt, hogy Kínába menne, és az egyik csapat hajlandó olyan ajánlatot tenni, amit nem utasíthatok vissza. Kivásárlási záradék került ugyanis a játékos megállapodásába, ami csak a kínai gárdák számára lehet opció. Tanultam Gonzalo Higuaín esetéből, többé nem szeretnék hibát elkövetni – ha Mertens távozik, biztosan nem marad Olaszországban.”

Legfrissebb hírek

A Sassuolo elleni blama volt az utolsó csepp a pohárban, elbocsátotta edzőjét az Atalanta

Olasz labdarúgás
3 órája

Új szerződést írt alá az Aston Villa angol válogatott támadója

Angol labdarúgás
9 órája

Sako 2029 – nagy bejelentéssel indította a hetet a Győri ETO

Kézilabda
12 órája

A Lazio legyőzésével a tabella élére ugrott az Internazionale

Olasz labdarúgás
23 órája

Győzött a Roma, kikapott Bolognában a Napoli, továbbra is nyeretlen és utolsó a Fiorentina

Olasz labdarúgás
Tegnap, 20:14

Serie A: a Milan két góllal vezetett, mégsem tudott nyerni Parmában

Olasz labdarúgás
2025.11.08. 23:32

Serie A: a kapusok játszották a főszerepet a torinói derbin

Olasz labdarúgás
2025.11.08. 19:57

A Liverpool megkezdte a tárgyalásokat Szoboszlai szerződéshosszabbításáról – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.11.08. 13:53
Ezek is érdekelhetik