Llorente és Tévez szállította a Juvénak a győzelmet

2013.11.24. 14:55
Llorente sorozatban harmadik meccsén volt eredményes a Juventusban (Fotó: Reuters)
A Juventus labdarúgócsapata sokáig csak szenvedett, ám végül 2–0-ra legyőzte idegenben a Livornót a Serie A 13. fordulójában. A Fiorentina 1–0-ra kikapott Udinében, a Lazio pedig a 94. percben mentette döntetlenre a Sampdoria elleni idegenbeli fellépését.

A Livorno otthonában az 1940–1941-es szezon óta veretlen Juventus kezdőcsapata tartogatott egy hatalmas meglepetést. A 3–5–2-es hadrendben a torinói együttes középhátvédje Arturo Vidal lett, aki 2012-ben a Genoa és a Fiorentina ellen már futballozott ebben a szerepkörben.

A chilei középpályásnak azért kellett egy sorral hátrébb húzódnia, mert Leonardo Bonuccira és Angelo Ogbonnára eltiltás, míg Andrea Barzaglira, Mauricio Islára és Stephan Lichtsteinerre sérülés miatt nem számíthatott Antonio Conte vezetőedző.

A Juventus úgy érkezett Livornóba, hogy esetleges győzelmével átveszi a vezetést a tabellán, hiszen a Roma csak hétfőn játszik. A hazaiak újoncként elsősorban a tisztes helytállásban reménykedtek, és az sem hajtotta a malmukra a vizet, hogy 1941 óta nem tudták legyőzni hazai környezetben a Juvét.

A meccs úgy indult, hogy a délutáni szunyókálást választóknak nem lesz szükség altatóra. Csak nézik a két gárda vergődését, és már a legszebb álmukat látják. Negyedóra alatt szinte semmi nem történt. Ezután kicsit megélénkült a meccs, többet birtokolta a labdát a Juventus, de a Livorno jól védekezett. Az ellentámadásokra ugyan már nem maradt ereje a bordó mezeseknek, de cserébe a Juventus sem szállította a helyzeteket futószalagon.

Sőt, Pogba 21 méteres életerős, léc alá tartó lövését, valamint Asamoah nem túl erős löketét leszámítva a Juventus sem találta el a kaput, így nem volt csoda, hogy gól nélküli döntetlennel ért véget az első játékrész.

A második félidőt támadásokkal indította a Livorno, de helyzetbe nem tudott kerülni. A Juventus nem idegeskedett, játszotta az első félidőben megszokott biztonsági játékát. A lelkes hazaiak többször is kontrából veszélyezettek, de nem tudták kijátszani a helyzeteiket.

Ez aztán a 63. percben meg is bosszulta magát. Pogba adta be jobbról a labdát, Llorente érkezett 7 méterre a kaputól, és jobbal, kapásból a kapu bal oldalába vágta a vendégcsapat vezető gólját. 0–1

Nagyon szép gól volt, ami egyben azt is jelentette, hogy a Livorno összecsuklott, mint a colstok, hiszen a játékosok érezték, hogy nincs sok esélyük az egyenlítésre.

Tévez pazar formában ontja a gólokat

Ennek az igazsága a 75. percben igazodott be, amikor növelte előnyét a Juventus. Llorente vette le szépen a labdát a tizenhatos vonalán, szépen tartogatta, majd visszagurított az érkező Téveznek, aki jól helyezett lövéssel a jobb alsó sarokba küldte a Juventus második gólját. 0–2

A hátralévő időben még rúghatott volna legalább kettőt a Juventus, a Livorno viszont teljesen hatástalan volt, azaz Buffon az 500. meccsét úgy ünnepelhette, hogy nem kapott gólt, csapata pedig hétfőig biztosan a tabella élére ugrott.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A TÖBBI PÁLYÁN TÖRTÉNT

A Fiorentina több nagy helyzetet is kihagyott Udinében az első fél órában, a hazaiak aztán Di Natale oldalról belőtt szabadrúgása után megszerezték a vezetést a berobbanó Heurtaux révén. A lilák a második félidőben is hiába rohamoztak, képtelenek voltak bevenni Brkics kapuját, így nem tudták kihasználni a Napoli szombati botlását.

Tovább tart a Catania vesszőfutása, a szicíliai alakulat ezúttal a Torino vendégeként maradt alul.

A Sampdoria közel állt hozzá, hogy három vereség után győztesen hagyja el a játékteret, ám hiába vezetett a 94. percig a Lazio ellen – úgy, hogy a második félidőben szinté végig emberhátrányban játszott –, a hosszabbítás végén Cana betalált, ezzel megmentett egy pontot a fővárosiaknak.

A sassuolóiak is tíz emberrel fejezték be a mérkőzésüket, ám ők meg tudták őrizni kétgólos előnyüket az Atalantával szemben.

OLASZORSZÁG
SERIE A, 13. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Livorno–Juventus 0–2 (Llorente 63., Tévez 75.)
Sampdoria–Lazio 1–1 (Soriano 67., ill. Cana 94.)
Sassuolo–Atalanta 2–0 (Zaza 64., Berardi 67.)
Torino–Catania 4–1 (Immobile 10., El Kaddouri 34., 61., Moretti 58., ill. Leto 50.)
Udinese–Fiorentina 1–0 (Heurtaux 34.)
20.45: Bologna–Inter (Sport Klub)

1. Juventus 13 11 1 1 28–10 +18 34
2. Roma 12 10 2 26–3 +23 32
3. Napoli 13 9 1 3 24–12 +12 28
4. Internazionale 12 7 4 1 29–12 +17 25
5. Fiorentina 13 7 3 3 23–15 +8 24
6. Verona 13 7 1 5 22–20 +2 22