Az Inter ikszelt Bolognában, így nem előzte meg a Napolit

2013.11.24. 20:40
Egy pontot szerzett, de Nagatomót (határozatlan időre) elvesztette az Inter Bolognában (Fotó: Action Images)
Az Internazionale 1–1-es döntetlent játszott a kiesést jelentő helyek elől menekülő Bologna otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A hazaiak szereztek vezetést a találkozó első félidejében, az Inter Joanathan révén egyenlített a második félidőben, így alakult ki a végeredmény. Az Inter egy győzelemmel megelőzhette volna a harmadik Napolit, de így maradt a negyedik a táblázaton.

A dobogót ostromló, (a forduló előtt) öt bajnoki óta veretlen Inter abban a tudatban léphetett pályára (az elmúlt évtized statisztikái alapján) egyik kedvenc stadionjában, a Dall'Arában, hogy egy esetleges győzelemmel pontszámban utolérheti és jobb gólkülönbségének köszönhetően meg is előzheti a harmadik helyen álló, szombaton a Parmától hazai pályán vereséget szenvedő Napolit.

Ennek ellenére a tabella hátsó régiójában szerénykedő Bologna lépett fel támadólag az első percekben, a vezető gólt mégis egy villámgyors hazai kontra hozta meg. Gyors egymásutánban elvégzett három szögletet követően az Inter a Bologna térfelén ragadt, ennek köszönhetően a hazaiak átrohantak a vendégeken, a jobb oldali kontra végén Cristaldo játszotta meg a középen érkező Panajotisz Konét, a görög támadó pedig nem hibázott Handanoviccsal szemben. 1–0

Az Inter 245 perc után kapott ismét gólt, legutóbb German Denis, az Atalanta csatára volt eredményes Walter Mazzarri tanítványai ellen a 10. fordulóban.

A vezető gólt követően két percen belül egyenlíthetett volna a milánói együttes, de Palacio ziccerben a kapust találta telibe. Tetézte a vendégek problémáit, hogy a 25. percben sérülés miatt kiszállt a játékból az olasz bajnokság támadásban leghatékonyabb hátvédje, Yuko Nagatomo.

A félidő hátra lévő részében az Inter dominált, többet birtokolta a labdát, de Palacio nem tudta értékesíteni második nagy helyzetét sem, Fredy Guarín – a ráadás ráadásában elvégzett – szabadrúgását pedig a sorfal és a felső léc hárította közös erővel.

Rodrigo Palacio, az Inter argentinja csak helyzetekig jutott (Fotó: Action Images)

A második játékrészt az Inter kezdte aktívabban, a fekete-kék törekvések pedig az 55. percre értek góllá. Ekkor a szélről középre keveredő Jonathan egy jó csel után jobbal lőtt a tizenhatoson belülről, Sörensen blokkolni próbált, de lábfejéről a gólvonalon túlra gurult a labda. 1–1

Az egyenlítést követően a mérkőzés igazán élvezetessé vált, de továbbra is az Inter nyomott, a Bologna kontrákból próbált veszélyeztetni. Érdekesség, hogy Luca Banti játékvezető rettentő rosszul viselte a játékosok kritikáit, a 65. percre öt sárgát osztott ki, ebből hármat reklamálásért.

Az utolsó húsz perchez érve a Bologna fáradni látszott, a vendégek fölénye egyre nyomasztóbbá vált. A hazaiak azonban kihúzták döntetlenre, pedig az Inter, akárcsak az első félidő végén a második játékrész ráadásban is eltalálta a felső lécet, ezúttal Juan Jesus révén.

A Bologna továbbra is képtelen nyerni az Inter ellen hazai pályán: a piros-kékek 2002 és kilenc bajnoki mérkőzés óta nem tudják legyőzni a nerazzurrit saját közönségük előtt.