A Milan 3–0-ra verte meg a Sampdoriát, Ronaldinho duplázott

2008.10.19. 17:22
Az AC Milan Ronaldinho duplájával és Filippo Inzaghi találatával 3–0-ra legyőzte a Sampdoriát a Serie A hetedik fordulójában. A Lazio kikapott Bolognában, miután Di Vaio duplázott. Az Udinese nem bírt a Leccével, ennek ellenére jobb gólkülönbségével az élre ugrott.
Ronaldinho Milánóban kezdi régi önmagát idézni
Fotó: Reuters

Az AC Milan hazai pályán fogadta a Sampdoriát. A piros-feketék az első két fordulóban elszenvedett két vereség (a Bologna és a Genoa ellen) után jól teljesítettek a bajnokságban, és négy forduló után 10 pontot gyűjtöttek, így kellő önbizalommal várhatták az eddigi hat mérkőzésen gyengélkedő Sampdoriát.

Nagy iramban kezdték a csapatok a mérkőzést, sok volt az ígéretes akció, ám igazán nagy helyzet kevés alakult ki. Delvecchio veszélyeztetése a 21. percben egyértelműen a Samp felé billentette a mérleg nyelvét a félidő első felében, ám Ronaldinho és Jankulovski összjátéka után utóbbi lövése ismét visszahozta a milánóiakat.

A szünetben Carlo Ancelotti váltott: a kispadon helyett foglaló Kaká–Inzaghi–Sevcsenko trióból Pato helyett bevetette a brazilt. A Milan játéka fel is pörgött. A fordulat az 55. percben következett: Jankulovski lövését Lucchini a kezével blokkolta, Damato játékvezető büntetőt ítélt, ráadásul Lucchini sárga lapot is kapott, ami már a második volt, így ballaghatott az öltözőbe.

Ronaldinho a jobb alsó sarokba zúdítva a labdát gólra váltotta a tizenegyest, majd negyedórával később egy kontratámadást követően Kaká passzából a bal alsóba is betalált, s ezzel eldőlt a mérkőzés.

Az utolsó percekben a csereként beálló Filippo Inzaghi is megszerezte első találatát a bajnokságban. Úgy tűnik, a Milan a rossz kezdés után kezd összeállni.

A Lazio a Lecce elleni döntetlen után ismét kihagyott egy lehetőséget, hogy a táblázat élére ugorjon. Ezúttal a Bologna tréfálta meg a rómaiakat. Volpi röviddel a kezdés után előnyhöz jutatta a piros-kékeket, majd Di Vaio duplája semmivé foszlatta a világoskékek győzelmi esélyeit, így az Lecce ellen döntetlent játszó Udinese ugrott a táblázat élére, hála jobb gólkülönbségének.

SERIE A

7. FORDULÓ
AC Milan–Sampdoria 3–0 (Ronaldinho 55., 70., F. Inzaghi 90.)
Bologna–Lazio 3–1 (Volpi 5., Di Vaio 12., 26., ill. Rocchi 59.)
Catania–Palermo 2–0 (Martinez 69., Mascara 87. – 11-esből)
Genoa–Siena 1–0 (Biava 20.)
Lecce–Udinese 2–2 (Tiribocchi 32., Domizzi 52. – öngól, ill. A. Sánchez 58., D'Agostino 71.)
Torino–Cagliari 0–1 (Acquafresca 85.)
Chievo–Atalanta 1–1 (Mantovani 45., ill. Pinto 62.)