Találatok a maratoni címkére

Találatok száma: 193

Atlétika: doppingolás miatt eltiltották a Rotterdam Marathon kétszeres kenyai győztesét

2022-10-20 15:11:02

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (WA) doppingügyekkel foglalkozó testülete, az AIU hároméves eltiltást rótt ki a kenyai Marius Kipseremre.

maratoni eltiltás dopping atlétika Marius Kipserem

Chicago Marathon: közel volt a világcsúcshoz a női címvédő

2022-10-09 19:38:44

A kenyai Ruth Chepngetich egészen kiváló futással, a női világcsúcstól mindössze 14 másodperccel elmaradva védte meg a címét a vasárnap rendezett Chicago Marathonon, melyen a férfiaknál is kenyai siker született.

maratoni Chicago Marathon

Atlétika: elhunyt egy 36 éves futó a londoni maratoni után

2022-10-04 14:42:51

Vasárnap rendezték meg az egyik legnépszerűbb angliai tömegrendezvényt, a londoni maratonit, amelyen idén több mint 40 ezren vettek részt. Az eseményt egy szomorú hír is kísérte: az egyik résztvevő futás közben lett rosszul. A 36 éves férfi hiába részesült azonnali orvosi segítségben, elhunyt a kórházba szállítása után.

maratoni londoni maratoni London

Atlétika: Kipchoge világcsúcsot döntött a berlini maratonin

2022-09-25 13:26:27

A vasárnap rendezett berlini maratonin saját rekordját megdöntve, 2:01:09 órára javította a klasszikus szám világcsúcsát a kétszeres olimpiai bajnok, 37 esztendős kenyai Eliud Kipchoge.

maratoni atlétika Eliud Kipchoge

Atlétika: oroszok és fehéroroszok nem indulhatnak a Boston Marathonon

2022-09-13 13:02:23

A 2023-as Boston Marathon szervezői megtiltották oroszországi és fehéroroszországi lakosok részvételét az amerikai város nagy hagyományú futóversenyén.

maratoni atlétika Boston maratoni

Félmaratoni ob: Szemerei Levente és Szabó Nóra a győztes

2022-05-08 11:43:28

Szemerei Levente és Szabó Nóra győzött a félmaratoni országos bajnokságon, melyet a Puskás Aréna körül rendeztek vasárnap – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

maratoni félmaratoni atlétika Szemerei Levente Szabó Nóra Puskás Aréna

Csupasport: pocakosan fitneszórákat tartott, anyukaként már maratonit futott

2022-04-23 16:55:23

Spisák-Ács Adrienn iskolásként több sportágat is kipróbált, majd felnőttként a futásban találta meg önmagát. Kisgyermekes anyaként is rendszeresen edz, és dobogós helyezéseket ér el futóversenyeken. Legutóbb április 9-én a 6. Hatvani Félmaratonon lett nőként abszolút első helyezett.

maratoni futás csupasport Spisák-Ács Adrienn

Hollandia: „Nem volt mókás” – a Bayern-ikon maratonit futott

2022-04-11 09:46:45

Különleges módját választotta formája megőrzésének Arjen Robben. A labdarúgástól 2021 nyarán már másodszor visszavonuló holland szélső részt vett a rotterdami maratonin, élete során először teljesítve a 42 kilométeres távot. Mint mondja, több mint húszéves élsportolói karrierrel a háta mögött is óriási kihívás volt neki.

maratoni Rotterdam Marathon Hollandia Groningen Bayern München Arjen Robben

Rotterdam Marathon: holland siker a férfiaknál, etióp győzelem a nőknél

2022-04-10 14:29:17

A férfiaknál a holland Abdi Nageeye, a nőknél az etióp Haven Hailu nyerte a vasárnap rendezett Rotterdam Marathont – írja az MTI.

maratoni Rotterdam Marathon

Atlétika: Kipchoge nyerte meg a tokiói maratonit

2022-03-06 09:30:48

A kétszeres olimpiai bajnok, világcsúcstartó kenyai Eliud Kipchoge nyerte a vasárnapi Tokió Marathont 2:02:40 órás idővel – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

maratoni atlétika Eliud Kipchoge Brigid Kosgei

Tokió Marathon: a 37 éves világcsúcstartó is indul

2022-02-18 13:18:35

A világcsúcstartó és olimpiai bajnok Eliud Kipchoge részt vesz a tavaszi Tokió Marathonon – közölte az MTI.

maratoni futás maratoni atlétika Tokió Marathon Eliud Kipchoge

Atlétika: az egészség fontosabb, elmarad a sanghaji maratoni

2021-11-10 09:19:29

A koronavírusos esetek számának növekedése miatt a sanghaji maratonifutó-verseny szervezői bizonytalan időre elhalasztották az idei viadalt.

maratoni Sanghaj

Maratoni: a nőknél a New York-i arany is az olimpiai bajnoké lett

2021-11-07 19:24:27

A tokiói olimpia bajnoka, a kenyai Peres Jepchirchir diadalmaskodott a nők között az 50. alkalommal megrendezett New York Marathonon, a férfiversenyt pedig honfitársa, Albert Korir nyerte meg – tudósított a Magyar Távirati Iroda.

maratoni atlétika New York-i maratoni New York

Atlétika: kenyai és etióp siker a párizsi maratonin

2021-10-17 14:07:59

A férfiaknál a kenyai Elisha Rotich, a nőknél pedig az etióp Tigist Memuye nyerte meg vasárnap a párizsi maratonit.

maratoni atlétika Elisha Rotich

Csupasport: a dohányzástól a Berlin Maratonig

2021-09-27 18:46:14

Szabó Nóra, a világ egyik legrangosabb maratoni versenyén a 11. helyen végzett, pedig egyetemista korában túlsúlyos volt, bulizott és cigarettázott, az életmódváltás azonban eredményre vezetett.

maratoni Szabó Nóra Csupasport

Atlétika: a vírus miatt jövőre márciusra halasztották a Tokió Marathont

2021-09-18 09:22:37

A koronavírus-járvány miatt jövő márciusra halasztották az idei Tokió Marathont, ugyanakkor a jövő évi versenyt törölték a szervezők – közölte az MTI.

maratoni maraton atlétika Tokió Marathon

Atlétika: elmérték a maratoni távot, pont ez döntött

2021-09-13 14:44:11

A Brighton Marathon rendezői elnézést kértek, amiért a vasárnapi viadalon hosszabb pályát jelöltek ki.

maratoni futás maratoni atlétika

Atlétika: új világrekord született női félmaratonin

2021-08-29 14:07:28

Az etióp Yalemzerf Yehualaw 19 másodperccel megdöntötte a félmaratoni táv női világcsúcsát az észak-írországi Larne-ban rendezett vasárnapi futóversenyen.

maratoni félmaratoni atlétika Yalemzerf Yehualaw

Tokió 2020: egy bahreini maratoni futó doppingvétsége

2021-08-19 17:33:48

A doppingellenes szabályok megsértése miatt felfüggesztették a bahreini maratoni futó, el-Hasszán el-Abbasszi versenyzési engedélyét.

maratoni dopping atlétika Tokió 2020

Atlétika: jövőre is októberben lesz a londoni maratoni

2021-08-17 17:58:26

A tavalyi és az idei évhez hasonlóan jövőre is októberben kerül sor a világ egyik legrangosabb utcai futóversenyére, a londoni maratonira.