NFL: kiélezett végjáték után hazai zakó Indianapolisban

2014.09.16. 07:21
Jeremy Maclin egyenlített a hajrában a Colts ellen (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2. fordulójában az Indianapolis Colts elleni szoros, 30–27-es győzelmével hibátlan maradt a Philadelphia Eagles az alapszakaszban. A döntés ezúttal az utolsó pillanatokra maradt: az újonc Cody Parkey magabiztosan értékesítette a mindent eldöntő mezőnygólkísérletet.

A Philadelphia Eagles az Indianapolis Colts otthonába látogatott az NFL 2. fordulójának záró mérkőzésén, a hétfő esti rangadón (Monday Night Football). Az első félidőben mindkét csapat védelme átjáró háznak bizonyult, de amíg az Eagles csak mezőnygólokkal tudott operálni, addig a Colts kétszer is eljutott a Philadelphia végzónájáig.

Először Ahmad Bradshaw egy 72 yardos támadósorozat végén kapott el egy touchdownt, majd a szünet előtt a tight end Jack Doyle kétyardos TD elkapásával elhúzott az Indianapolis. A pihenőre 17–6-os indianapolisi vezetéssel vonultak a csapatok.

A második játékrész nagy védőcsatával kezdődött. A Philadelphia nem volt képes megújulni, míg a másik oldalon Adam Vinatieri egy 27 yardos mezőnygóllal tovább növelte az Indy előnyét (20–6).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A harmadik negyed végén a LeSean McCoy egyyardos futott touchdownjával sikerült megtörni a csendet a Sasoknak, és ismét visszajöttek a meccsbe (20–13).

A Colts szinte el sem kezdte az ellentámadását, Trent Richardson rögtön elvesztette a labdát, a támadás végén pedig Darren Sproles futott 19 yardos TD-t, amivel kiegyenlítette az állást (20–20).

Luckékat nem zavarta meg a hiba, Ahmad Bradshaw ismét villant, hétyardos TD-jével pedig megint elhúzott a hazai csapat (27–20).

Az Eagles nem adta fel, egy labdaszerzés, majd egy kérdéses bírói ítélet után Nick Foles hatyardos átadást juttatott el Jeremy Maclinnek, amivel újra egálra módosult az állás (27–27).

A döntés az utolsó pillanatokra maradt. Miután a vendég Philadelphia magabiztosan eljutott mezőnygól távolságig, az újonc Cody Parkey nem hibázott, 36 yardos rúgásával 30–27-es diadalt arattak a Sasok.

A 2. FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT BŐVEBBEN!