Riversék legyőzték a bajnokot, Peyton Manningék kiküzdötték

2014.09.14. 22:22
Antonio Gates három TD-elkapással keserítette a bajnok Seattle-t (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2. fordulójában a New Orleans Saints 26–24-re kikapott a Cleveland Browns otthonában. A Dallas Cowboys a Tennessee Titans vendégeként 26–10-es győzelmet aratott, míg a New England Patriots 30–7-re nyert a Minnesota Vikings ellen, az Arizona Cardinals pedig 25–14-re végzett a New York Giants pályáján. A San Diego Chargers otthonában vereséget szenvedett a címvédő Seattle Seahawks. A Denver Broncos erős kezdés után kissé leeresztett, de végül csak legyűrte a Kansas City Chiefst.

A 22 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKEN

A bajnok Seahawks Percy Harvin 51 yardos futott touchdownjával 7–3-as előnnyel zárta ugyan az első negyedet, de az ihletett formában játszó Philip Rivers (28/37, 284 yard, 3 TD), Antonio Gates (7 elkapás, 96 yard, 3 TD) duó vezérletével a második negyed vége előtt már 20–7-re a Chargers vezetett.

A nagyszünet előtt Russell Wilson (17/25, 202 yard, 2 TD) Robert Turbinnek adott átadásával közeledett a Seattle, azt követően azonban Gates ismét lecsapott, és Marshawn Lynch elkapása ismét csak szépítést eredményezett (27–21). A Halászsasok a végén még megkapták az esélyt a fordításra, a hazai védelem azonban kitartott, a végén pedig Nick Novak közeli mezőnygóljával pedig még nőtt is a különbség (30–21).

A másik döntős, a Denver Broncos meccse sem végződött simán, pedig a kezdés nem ezt sugallta. Emmanuel Sanders nagy játéka után ugyanis Julius Thomas szezonbeli negyedik TD-jével villámgyorsan előnybe került a Broncos, de Cairo Santos mezőnygólja, valamint Knile Davis (22 futás, 79 yard, 2 TD) közeli futásával fordított a Kansas City (7–10).

Peyton Manning még a szünet előtt kiosztott két újabb gólpasszt, előbb Jacob Tamme, majd Demaryius Thomas is feliratkozott a pontszerzők közé, így pedig 21–10-es előnnyel várták a folytatást a coloradóiak.

A folytatásban azonban szinte csak a Chiefsnél volt a labda, az már más kérdés, hogy a tízperces támadás után Santos 43 yardról már hibázott. A denveri puntot újabb maratoni vendégtámadás, és ezúttal már pontszerzés követte, Davis újabb TD-je után azonban egy mezőnygóllal hét pontra elszökött a Broncos (24–17).

Alex Smithéknek volt még egy esélyük kiegyenlíteni, és el is jutottak a denveri célzóna határáig, ott azonban megrekedtek, így Peyton Manningék kiküzdötték a sikert.

Az időjárás miatt rövid időre félbeszakított Tampa Bay–St. Louis mérkőzésen Greg Zuerlein negyedik sikeres mezőnygóljával fordítottak 42 másodperccel a vége előtt a Kosok, és bár Mike Evans 29 yardos elkapásával a St. Louis 32-eséig jutott a Buccaneers, az elkapó megsérült az esetnél, és mivel a csapatnak már nem volt időkérése, a játékvezetők lepörgették a hátralévő másodperceket (17–19).

A New York Jets pazarul kezdett a Green Bay otthonában, hiszen egy gyors labdaszerzés után az első három támadásából touchdownt szerzett, és 21–3-ra ellépett. Aaron Rodgersék (346 yard, 3 TD) csak mezőnygólokkal tartották magukat, az első félidő végén azonban Randall Cobb (39 yard, 2 TD) révén megtört a jég (16–21).

A nagyszünet után Cobb újabb elkapása és a sikeres kétpontos (szintén az elkapó jegyezte a játékot) után már a hazaiak vezettek (24–21), Nick Folk 52 yardos rúgásával azonban kiegyenlített a Jets. A nagyszerű napot kifogó Jordy Nelson (9 elkapás, 209 yard, TD) 80 yardos vágtájával 31–24-re ellépett a Packers, és bár 4. és 4-re Geno Smith passzából Jeremy Kerley 36 yardos TD-t ért el volna, egy időkérés meghiúsította a játékot, és végül a New York-i csapat már nem szerzett újabb pontokat.

A Houston Texans a záró játékrészig még csak pontot sem engedett az Oaklandnek (0–27), a Raiders erejéből a végén azért kozmetikázásra még futotta (14–30). Érdekesség, hogy a Texans a kiváló védőfalember J. J. Watt egyyardos elkapott TD-jével jutott előnyhöz a találkozó elején.

A Cleveland Browns térdre kényszerítette Jimmy Grahamet és a New Orleanst (Fotó: Reuters)

A 19 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKEN

Nagy meglepetésre a Buffalo Bills és a Miami Dolphins vívta az AFC East csoportrangadóját, miután az első hét után mindkét csapat 1–0-s mérleggel állt. Egyértelműen a Bölények kezdték jobban a találkozót, de a mezőnyfölény ellenére csak mezőnygólokkal tudták növelni az előnyüketDan Carpenteráltal. A Miaminál a meccs elején könyöksérülést szenvedett az előző fordulóban 134 futott yardig jutóKnowshon Moreno, a kiválása pedig teljesen megtörte a támadógépezetet, teljesen hatástalannak bizonyult az egyébként esélyesebbnek vélt Dolphins offenzívája, így az első játékrész 9–0-s buffalói vezetéssel zárult. A fordulás után jól kezdtekTannehillék, de a futóC.J. Spiller102 yardos, kezdőrúgás utáni touchdown visszahordása után 16–3-as vezetésre tettek szert Doug Marrone fiai.Mike Wallaceparádés, egykezes TD-elkapására az újonc elkapó,Sammy Watkinsválaszolt szintén egy hat pontot érő elkapással. Ez volt az első touchdownja a fiatal játékosnak a profik között! (23–10)

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Watkins végül nyolc elkapásból 119 yardot és egy TD-t hozott össze, a Bills pedig magabiztos,29–10-es sikerével 2–0-s mérleggel vezeti a csoportját!

A másik mérkőzésen a meglepő zakóval rajtoló New England Patriots a javítás reményében lépett pályára Minnesotában,Bradyékennek megfelelően nagy elánnal kezdték a találkozót. Habár a Vikings szerzett vezetést az Adrian Petersont pótlóMatt Asiata25 yardos touchdownelkapásával, a Hazafiak gyorsan a javukra fordították az állást, és előbbStevan Ridleyegy yardos TD-jével egyenlítettek, majd a második negyed közepénJulian Edelmankilenc yardos elkapásával már el is húztak. Végül 24–7-es, Patriots előnnyel vonulhatott félidőre a két csapat, miután a szünetet megelőző hazai mezőnygólkísérletet Chandler Jones blokkolta és TD-re vitte vissza. A második 30 perc nem hozott változást a játékban,Matt Casselsorozatos labdaeladásai után a Pats végül sima, 30–7-es diadalt aratott.

Washingtonban két vereséggel nyitó csapat találkozott. A Jacksonville végül simán kikapott, miután a Chad Henne vezette támadóegység pusztán 10 pontot tett fel a táblára, amivel esélye sem volt a Washington ellen. A mérkőzés forgatókönyvéhez az is hozzátartozik, hogy a Redskins irányítója,Robert Griffin III az első negyedben bokasérülése szenvedett,a helyére beállóKirk Cousinspedig nagyon jól mutatkozott be, rögtön az első passzából touchdown született! (7–0)

A folytatásban a futóAlfred Morriskétszer is eljutott a Jaguars végzónájába, Mercedes Lewis 63 yardos villanása ezek után már későn jött, a pihenőre 21–7-es washingtoni fórral vonulhattak a csapatok. A Jaguárok nem tudtak feljavulni a második etapra, Cousins végül 250 passzolt yarddal zárt, e mellé pedig két hatpontost érő átadást jegyzett, a hab a tortára pedigSilas Redd14 yardos TD-je volt. A végeredmény 40–10 a Redskins javára.