NFL: Brady megint villant a végén; 61 yardos Eagles-mezőnygól

2017.09.24. 22:40
Tom Brady (12) feje, szíve és keze megint a helyén volt (Fotó: Twitter)
A címvédő New England Patriots izgalmas mérkőzésen 36–33-ra megverte a Houston Texanst a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) harmadik játékhetén. A New Orleans Saints magabiztos győzelmet aratott a Carolina Panthers felett, a Jacksonville Jaguars még ennél is simábban nyert a Baltimore Ravens ellen Londonban, a Chicago Bears hosszabbítás után múlta felül a Pittsburgh Steelerst, míg a Philadelphia Eagles 61 yardos mezőnygóllal győzte le a New York Giantset.

A Houston Texans az első két meccsén összesen 20 pontot szerzett, ehhez képest a címvédő New England Patriots ellen 33 pontot ért el, de a győzelemhez ez sem volt elég. A meccs Rob Gronkowski TD-jével kezdődött, aki a 91. alapszakaszmeccsén a 70. touchdown-elkapását könyvelte el, ezzel történelmet írt – ilyen rövid idő alatt ugyanis tight endként korábban senki nem érte el ezt a számot. Antonio Gatesnek 122, míg Tony Gonzaleznek 183 mérkőzésre volt szüksége, hogy ebbe a magasságba emelkedjen.

A Texans végig szoros meccset játszott a Patriotsszal, sőt az utolsó percre fordulva 33–28-ra még vezetett is, ám a végjátékban Tom Brady ismét megvillant. A New England irányítójának passzát Brandin Cooks lehúzta, aki aztán a kétpontos kísérletet is megoldotta, így a Pats megfordította a meccset. Bradynek pályafutása során ez volt a nyolcadik alapszakaszmeccse, amelyen az utolsó percben TD-passzt adott, s ezzel a Patriots fordított.

A Jacksonville Jaguars a londoni Wembley Stadionban meglepő, egyben kiütéses (44–7) győzelmet aratott a Baltimore Ravens felett, így 2007 óta először áll 2–1-es mérleggel három mérkőzés után. A Jaguars irányítója, Blake Bortles négy TD-passzal – és interception nélkül – zárt, míg Marcedes Lewis három touchdownt ért el – annyit, mint az elmúlt három szezonban összesen.

A Chicago Bears és a Pittsburgh Steelers összecsapásán több érdekes jelenet is lejátszódott, az első már a kezdőrúgás előtt. A Steelers játékosai az amerikai himnuszt az öltözőben hallgatták végig, egyedül Alejandro Villanueva jött ki a pályára, aki korábban Afganisztánban szolgált.

A második negyed végén, a nagyszünet előtt 14–7-nél mezőnygólkísérlethez készülődött a Pittsburgh, amit a hazaiak leblokkoltak, majd Marcus Cooper megindult a labdával az ellenfél célterülete felé. A könnyű touchdown helyett azonban kinevettette magát, mert korán kezdett el ünnepelni, a Steelers játékosai utolérték, és kiütötték a kezéből a labdát. A gyermeteg hiba abból a szempontból belefért a Chicagónak, hogy megnyerte a meccset, de csak hosszabbítás után, Jordan Howard futott TD-jével.

A Philadelphia Eagles az utolsó negyed kezdetén még 14–0-ra vezetett a New York Giants ellen, amely azonban a negyedik játékrészre megrázta magát, és 15 perc alatt 24 pontot termelt – de így is kikapott. A vendégeknél Odell Beckham Jr. előbb elkönyvelte karrierje 300. elkapását, majd a tőle megszokott, de még mindig megunhatatlan mozdulattal, egy kézzel húzta le a labdát a feje fölül – mindkettő touchdownt ért.

A csattanó azonban az utolsó percre maradt, Jake Elliott két field goalt is rúgott, a másodikat 61 yardról, ezzel megnyerte a meccset az Eaglesnek.

A Cleveland Browns játékosa, Jordan Leslie szenzációs elkapást mutatott be az Indianapolis Colts elleni meccsen, ám csapata így is kikapott – pedig a vendégek 28–7 után szorossá tették a meccset –, a New Orleans Saints magabiztos győzelmet aratott a Carolina Panthers felett, míg a New York Jets elkönyvelte az első sikerét ebben a szezonban.