NFL: a Giants legyőzte a Dallast, kikapott a Seahawks

2016.12.12. 07:47
Odell Beckham Jr. egyszer el tudott szabadulni – ez pedig elégnek bizonyult (Fotó: Action Images)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 14. fordulójában a New York Giants 10–7-re legyőzte a Dallas Cowboyst. A Seattle Seahawks 38–10-re kapott ki a Green Bay Packers otthonában.

Elképesztő védőcsata volt a Giants–Cowboys összecsapáson. A Dallas kezdte jobban a találkozót, és Terrance Williams hatpontosával megszerezte a vezetést (7–0). Noha ekkor úgy tűnt,a vendégek nm izzadnak meg, a New York-i védelem előlépett és a folytatásban már nem engedett pontot!

A Gianstnél is akadozott a támadóegység, ám Odell Beckham Jr. a harmadik negyeben megvillant, 61 yardos TD-elkapásával 10–7-re átvette a vezetést a hazai gárda. A Cowboysnak egyenlítésre sem futotta, sikerével a Giants 9–4-es mérleggel áll, ráadásul nagy lépést tett a rájátszás felé.

Megint csütörtököt mondott a Seattle védelme! Az Aaron Rodgers vezette Packers nincs jó formában az elmúlt hetekben, így meglepetésnek mondható, hogy a Green Bay 38–10-re legyőzte a Seahawksot.

Rodgers parádésan dobált, kiosztott három touchdownpasszt is, a kiválóan felépített támadássorozatokkal pedig végig kontrollálta a mérkőzést a Green Bay.

A másik oldalon Russell Wilson szenvedett, öt (!) labdát is eladott, hibáit pedig kíméletlenül kihasználták a Sajtfejűek.

A Buccaneers nagy csatában, 16–11-re nyert riválisa, a Saints ellen. Drew Breesre rá sem lehetett ismerni: passzai pontatlanok voltak, nem találta a rést a Tampa Bay védelmén. A nagyszerű irányító a labdára sem vigyázott megfelelően, háromszor is elszórta.

A Bucsnak az is elég volt, hogy a második félidőben mindössze három pontot rakott fel a táblára.

Mivel a Falcons simán győzött a Rams ellen (42–14), így óriási harc van a csoportban, hisz az Atlanta és a Tampa Bay egyaránt 8–5-ös mérleggel áll.

A FORDULÓ KORÁBBI MÉRKŐZÉSEIRŐL ITT OLVASHAT!