NFL: megszakadt a Raiders győzelmi szériája

2016.12.09. 07:05
Derek Carr kevésszer tudta eljuttatni a labdát elkapóihoz (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) alapszakaszának 14. fordulójában megszakadt az Oakland Raiders hatmeccses győzelmi szériája, nyolc ponttal kikapott a Kansas City Chiefs vendégeként. A házigazdák három negyedben is pont nélkül maradtak, így csupán a második játékrészben szerzett pontjaiknak köszönhetik a sikerüket. Érdekesség, hogy a vendégek egyetlen TD-je is abban a felvonásban esett, ők előtte és utána egy-egy mezőnygólra voltak még hitelesítve.

A roppant hideg időhöz a házigazda Chiefs alkalmazkodott jobban. A Kansas City védelme nem hagyta kibontakozni Derek Carrt és a Raiders támadóegységét. A láthatóan sérült kézzel játszó Carr ebben az idényben talán sohasem passzolt ilyen pontatlanul – igaz, elkapói sem brillíroztak, többször is elejtették a labdát.

A Chiefs 21–3-ra vezetett a második negyedben, amikor a linebacker Derrick Johnson súlyosan megsérült. A Kansas City egyik legjobb védője – aki 89 szerelést jegyzett az idényben a csütörtöki meccset nem számítva – Achilles-ín-szakadást szenvedett, így a szezonban már nem játszhat.

Johnsonnak 2014-ben egyszer már elszakadt az Achilles-ina, így felvetődik a kérdés, visszatér-e valaha a 34 éves védő, aki profiként csak a Chiefs színeiben játszott.

A sérülés után úgy tűnt, a Raiders feltámad, ám nem tudott élni lehetőségeivel. Latavius Murray futott egy touchdownt a nagyszünet előtt. Alex Smith interceptionje után azonban csak mezőnygólig jutott a vendégcsapat, majd Khalil Mack verte ki a Chiefs-irányító kezéből a labdát, ám az Oakland ezt sem tudta hat (vagy több) pontra váltani, sőt a rúgásnál Marquette King nem tudta lekészíteni a labdát, így maradt a 21–13-as eredmény.

A Raiders szűk két perccel a vége előtt negyedik kísérletre passzal próbálkozott, ám Carr átadása sikertelen volt, a Kansas City pedig egy first downnal lepörgette az órát.

A hazaiaknál a meccs elején nagyot hibázó Tyreek Hill elkapott és punt után visszahordott touchdownt szerzett, illetve Charcandrick Westnek is volt egy hatpontosa.

A Kansas City (10–3) győzelmével átvette a vezetést az AFC Nyugati csoportjában az általa kétszer is legyőzött Oaklandtől (10–3). A Chiefs a kvartett csapatai ellen 4–0-s mérleggel áll, míg a Raiders 2–2-vel.

A két együttes legutóbbi nyolc összecsapásából hetet a Chiefs nyert meg.