HFL: Garzával nem bírtak a Farkasok, a pozsonyiak a bajnokok!

BORBÉLY LÁSZLÓBORBÉLY LÁSZLÓ
2015.07.04. 20:42
Az öt hatpontost dobó és egyet futó Ferni Garza (labdával) lett a döntő legértékesebb játékosa (Fotó: Radó Norbert)
A magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) 2015-ös fináléjában a Bratislava Monarchs 55–34-re legyőzte a Budapest Wolvest. A magyar együttesben Elek Ádám négy touchdownelkapásig jutott, de az öt TD-t passzoló, egyet futó Ferni Garzával nem tudott mit kezdeni a Farkasok védelme.

Szikrázó napsütésben és mintegy 3000 néző előtt rendezték meg a negyedik HFL-döntőt, amelyen a magyar rekordbajnok Budapest Wolves és a fináléig veretlenül menetelő Bratislava Monarchs csapott össze.

A találkozót a pozsonyiak kezdték és Ferni Garza irányító két átadásával, valamint Paul de Pass és Patrik Slusny nagy játékával rögvest a Farkasok egyyardosáig jutottak, ott azonban négy kísérletből sem tudták bevinni a labdát.

A fellelkesült magyar alakulat pedig egy 99 yardos ellentámadással felelt, melynek záró pontjaként Bencsics Márk 60 yardos passzából Elek Ádám szerzett touchdownt (0–6).

Az Uralkodók rövid passzokkal próbálkoztak lépést tartani, majd De Pass ismét elszabadult, és 75 yardos nyargalása után fordult a kocka (7–6).

Nagyon belelendültek a csapatok, előbb Elek szerzett újabb (7–13), ezúttal hétyardos TD-t, majd a rövidre zárt pozsonyi támadás után Bencsics kezéből kiverték a labdát, Jakob Lukác 32 yardos elkapásával pedig megint a vendégeknél volt az előny (14–13).

Bencsics az ellenfél célterületéhez közeledve ismét eladta a labdát, ráadásul Lukác hosszú játéka után Slusny szerzett újabb pontokat (21–13).

Elek vezérletével jött a válasz, előbb hosszú visszahordással, majd 9 yardos TD-vel jelentkezett, de a szünet előtt 4. és célnál De Pass 15 yardos elkapásával visszaállt a nyolcpontos különbség (28–20).

Ez pedig visszavetette a magyar csapatot, kétszer is eredménytelenül támadtak a Farkasok, miközben a vendégek offenzívája feltartóztathatatlannak bizonyult, és előbb Stefan Slovák majd Garza futott közelről a célterületre, a kettő között pedig egy felpattanó labdát is megkaparintottak a szlovák védők (41–20).

A negyedik negyed elején aztán mindent egy lapra tett fel a magyar bajnok, és Elek negyedik touchdownja után úgy tűnt, hogy az onside kicket is visszaszerzi (41–27), végül a tíz yard megtette előtt hozzáértek a Farkasok, így a Monarchs jöhetett, és egy 44 yardos Slusny elkapásból egyből büntetett is (48–27).

Az utolsó percekben Gecser Máté és Slovák is szerzett még egy hatpontost, a pozsonyiak pedig végül 55–34-re nyertek. A Wolves sorozatban a harmadik döntőben maradt alul.

Elek Ádám (balról a második) négy touchdownt szerzett (Fotó: Radó Norbert)

A mérkőzés legértékesebb játékosának az öt TD-t passzoló és egyet futó Ferni Garzát választották meg.

„Tudtuk, hogy a Wolvest nem lehet lebecsülni, és hogy hazai környezetükben nem követhetünk el hibát” – mondta a Nemzeti Sport Online-nak Christoph Dreyer, a bajnok pozsonyiak mestere.

„A félidőben még nem volt baj, jól álltunk, nem volt nagy a különbség, de a három eladott labda megbosszulta magát” – nyilatkozta Kovács István, a Wolves mestere a lefújást követően.